Dámy, dnes tu máme článok, ktorý síce súvisí s mužmi, ale nebude na škodu, pokiaľ sa dozviete o tejto téme trocha viac aj vy. A možno svojej polovičke dobre poradíte!

Impotencia sa definuje ako stav neschopnosti. V užšom slova zmysle ide o erektilnú dysfunkciu. Sú to problémy súvisiace s dosahovaním a udržaním erekcie, ktoré trvajú dlhšie ako 6 mesiacov a bránia kvalitnému sexuálnemu životu.

couple-731890_640

Impotencia sa zväčša objavuje ako sprievodný znak starnutia, no v posledných rokoch sa čoraz častejšie objavuje aj u mladších mužov, ba dokonca u mužov v mladom veku. Riziko impotencie sa zvyšuje s celkovým zdravotným stavom muža. Za vznik impotencie môže viacero faktorov. Tým najčastejším je, ako sme už spomínali, vek. Impotencia sa zväčša objavuje po 50 roku života muža. Ďalším faktorom môže byť aj nevhodne konzumovaná strava a s tým súvisiaca aj obezita, fyzická aktivita a únava či množstvo stresu vplývajúci na psychiku človeka.

Podľa uvedených faktorov, možno impotenciu rozdeliť na dva druhy:

 1. primárna – jej výskyt súvisí so psychikou
 2. sekundárna – vyskytuje sa ako sprievodný znak starnutia

Príčiny

 • vysoký vek,
 • rôzne choroby (cukrovka, vysoký krvný tlak, ochorenie obličiek …),
 • užívanie liekov,
 • operácie v časti penisu (močový mechúr, prostata …),
 • hormonálna nerovnováha,
 • užívanie návykových látok (alkohol, fajčenie, drogy),
 • stres,
 • strach.

Príznaky

 • neschopnosť dosiahnuť erekciu,
 • nedostatočné stoporenie penisu,
 • neschopnosť udržať erekciu.

Liečba

Najvhodnejšou alternatívou liečby je návšteva lekára – urológa, ktorý odhalí problém impotencie a nasadí potrebnú liečbu, najčastejšie ide o tabletkovú formu liečby. Ďalšou možnosťou je siahnuť po výživových doplnkov určených priamo na impotenciu. Takmer každý takýto doplnok možno dostať bez lekárskeho predpisu a dokonca v pohodlí vášho domova, cez internet. Dodanie takýchto doplnkov je rýchle, pomerne lacné a efektívne. Medzi ďalšie alternatívne liečby patrí zmena životného štýlu, meditácie a relaxácia na odbúranie stresu.

Impotencia v mladom veku

Najčastejšou príčinou impotencie v rannom veku, hovoríme o veku 20 rokov, je nervozita. Množstvo mladých mužov má obavy, či dokážu svojej partnerke zabezpečiť kvalitný, vzrušujúci sexuálny život. Do tejto kategórii zaraďujeme aj obavy z oplodnenia partnerky. Muži, ktorý trpia týmito problémami si neuvedomujú, že liečba takýchto problémov je veľmi jednoduchá. Spočíva z návštevy psychológa alebo jednoducho pravidelnými rozhovormi o danom probléme so sexuálnym partnerom, ktorý pri liečbe zohráva veľmi dôležitú úlohu, a to pochopiť partnera.

Impotencia a jazdenie na bicykli

Prieskumy zamerané na to, či bicyklovanie spôsobuje impotenciu ukazujú, že bicyklovanie môže súvisieť s impotenciou. Najpravdepodobnejšou príčinou je úzke a tvrdé sedadlo bicykla, ktoré tlačí na nervy a cievy, ktoré zásobujú penis. Výrobcovia však na trh privádzajú nové a nové sedadlá, ktoré tento problém čiastočne riešia. Avšak, žiadny výskum, ktorý doteraz prebehol v danej oblasti nepotvrdil, že by bicyklovanie spôsobovalo impotenciu.

Ilustračné foto: pixabay.com

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!