Zmena zimných, chladných dní na slnečné, jarné počasie, pôsobí na každého inak. Často je to pre náš organizmus veľká záťaž, ktorá sa prejaví v podobe jarnej únavy. Pocity únavy, chýbajúca energia, nedostatok koncentrácie, zlá nálada. To všetko sú signály organizmu, že potrebuje zregenerovať!

Čo robiť ak sa cítite stále unavené?
Po zime, si organizmus žiada zvýšený prísun vitamínov a minerálnych látok a tým pádom je nutná jarná regenerácia. Jedzte veľa ovocia a zeleniny, pite veľa ovocných a zeleninových štiav, ktoré dodajú telu potrebné výživové látky a potrebnú energiu. Okrem toho, po zime je organizmus často zaplavený škodlivými, odpadovými látkami, ktoré sú jednou z príčin pocitov únavy a malátnosti. Zbavíte sa ich jednoducho, detoxikačnými čajmi, ktoré podporujú jarnú očistu organizmu. Ide najmä o žihľavový čaj, alebo čaj z mäty priepornej.

Čo robiť ak vám chýba energia a koncentrácia?
Pravidelné stravovanie sa, dostatočný prísun tekutín počas dňa, pohyb, pozitívne myslenie alebo odpočinok, sú základnými piliermi dostatočnej energie potrebnej na zvládnutie každodenných povinností. Ak potrebujete rýchlo dodať energiu a máte málo času, vypite pohár paradajkovej šťavy alebo zeleného čaju. Energiu vám rýchlo dodá aj tento jednoduchý cvik: zopnite si ruky dlaňami k sebe a palec a ukazovák oboch rúk tlačte smerom k sebe. Keďže mozog potrebuje prestávku každých 90 minúť, nezabúdajte si robiť malé, krátke prestávky. Koncentráciu opäť získate, ak zvýšite prísun vitamínu B1, ktorý je obsiahnutý napríklad v ovsených vločkách, slnečnicových semienkach či v strukovinách.

Čo robiť ak máte zlú náladu?
Najúčinnejšími bojovníkmi proti zlej nálade je trojica aminokyselín – tryptofán, tyrozín a fenylanalín, ktoré pôsobia proti mrzutosti priam zázračne. Aminokyseliny nájdete v banánoch, v strukovinách, v zemiakoch, ale aj vo vajíčkach a v mlieku. Náladu vám vylepší aj pobyt na čerstvom vzduchu a pravidelné športovanie.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!