Každé ročné obdobie je svojim spôsobom krásne. Niektoré viac, iné zas menej. Niekto má rád teplo a letné radovánky, iný zas uprednostní farby jesene. Aj zima prináša veľa krás. Napríklad najkrajšie sviatky roka – Vianoce, či krásne zasnežené scenérie. No zima je aj obdobím zvýšenej záťaže a nárokov na celý organizmus. Preto mu treba pomáhať. A to nielen liečbou, ale hlavne vo forme prevencie. Je predsa lepšie predchádzať problémom, ako ich riešiť… nemyslíte?

Ako sa chrániť pred chorobami

Nie je prekvapením, že v zime sme náchylnejší na choroby. Nepriaznivé počasie, prechody z vykúrených a teplých miestností do chladu vonku. Ak sa k tomu všetkému pridá aj sneženie, či dokonca sneh s dažďom, človek ľahko ochorie. Možno to tiež poznáte. Naobliekaní v kabáte, pod ktorým máte ďalšie vrstvy odevu, sa niekam ponáhľate. Veľmi rýchlo sa spotíte. Potom stačí chvíľka na chladnom vzduchu a problém je na svete.

Dôležité je preto dobre sa v zime obliecť. To neznamená dať si na seba niekoľko vrstiev hrubých svetrov. Naopak. Základom je kvalitné spodné prádlo, ktoré dobre saje pot. Nezabúdajte tiež na doplnky ako šál, čiapka a rukavice. Keď sa vrátite zvonku, hneď sa prezlečte. A dajte si šálku teplého čaju. Doprajte si tiež pravidelné dávky ovocia a zeleniny. Vďaka vitamínom predídete nachladeniu.

Ako chrániť pokožku v zime

V zime však veľmi trpí aj najväčší orgán ľudského tela – pokožka. Možno ste si aj Vy na svojej pleti všimli začervenané a suché miesta. Práve tie spôsobuje chlad a mráz. Najviac trpia odkryté časti tela, a to pokožka tváre a ruky. Veľké teplotné rozdiely vonku a vnútri, vietor, zrážky… to všetko má na pokožku negatívny vplyv. Je preto dôležité pravidelne používať krém na ruky. Kvalitný krém na ruky určený na chladné počasie by mal mať hustejšiu konzistenciu. Takéto hustejšie krémy totiž obsahujú menej vody. A práve tá by mohla pokožke v zime ešte viac uškodiť.
Nezabúdajte na rukavice! Ruky si natrite krémom a schovajte ich v rukaviciach. Krém používajte pravidelne. Raz denne určite nie je dosť. Aby ste odstránili vysušenú kožu, doprajte si občas aj píling. Samozrejme, aj po ňom je treba ruky nakrémovať. Kvalitné krémy na ruky, ktoré Vašu pokožku v zime ochránia kúpite napr. tu .

foto: sxc.hu

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!