infrasaunaSauny odjakživa ľudia vyhľadávajú nielen z dôvodu možnosti dokonalého oddychu, ale aj regenerácie tela a podpory jeho zdravia. Okrem tradičnej fínskej sauny sa dnes do popularity dostávajú najmä infrasauny. Tie sú zdrojom infračerveného svetla, ktoré má potvrdené blahodarne účinky na náš organizmus. S čím všetkým nám dokáže pomôcť? Aké sú správne zásady saunovania v infrasaune?

Infrasauny naštartujú látkovú výmenu a odstránia svalové napätie

Infrasauny obsahujú žiariče infračerveného svetla, ktoré pri kontakte s kožou produkuje príjemné teplo o teplote približne 55°C. Oproti klasickým fínskym saunám je to hodnota nižšia o niekoľko desiatok stupňov, vďaka čomu si saunovanie môžu užívať aj ľudia so slabším srdiečkom. Teplo preniká cez kožu až do svalov, ciev a jednotlivých orgánov, kde nachádza svoje uplatnene. Spôsobuje rozšírenie krvných kapilár, čím sa zvýši látková výmena v tkanivách. Tento účinok tepla z infrasauny sa využíva pri detoxikácií, chudnutí a vo všeobecnosti regenerácií organizmu, keďže sa zvýši celkové prekrvenie tela. Pobyt v infrasaune dokáže pomôcť aj pri problémoch s pohybovým aparátom. Teplo zo svalov odbúra napätie, zvýši ich pružnosť, a tak prispeje k odstráneniu nepríjemných bolestí.

Zásady správneho saunovania

Aby malo saunovanie čo najlepší efekt, je vhodné dodržiavať jeho základné zásady.

  • Približne 2 až 3 hodiny pred pobytom v infrasaune by ste nemali nič jesť, avšak nezabudnite na dostatočný pitný režim
  • Do sauny rozhodne nevstupujte s akýmkoľvek obsahom alkoholu v krvi a takisto sa bezprostredne pred saunovaním neodporúča fajčiť
  • Nezabudnite sa osprchovať, no do sauny vstupujte len úplne suchí
  • Dĺžka pobytu v saune je vysoko individuálna, avšak odporúča sa v intervale 25 až 45 minút
  • V saune by ste mali dýchať výlučne nosom
  • Po saunovaní by ste sa mali dostatočne schladiť

Infrasauna aj vo vlastnej domácnosti

Vďaka svojej nenáročnosti a relatívne dostupnej obstarávacej cene môžete mať infrasaunu aj vo vlastnej domácnosti. Jediné, čo potrebujete, je voľný priestor a zásuvku na 230V. Infrasauny sú dostupné ako kabínkové riešenia s infra žiaričmi, ktoré saunu vyhrejú v priebehu 30 až 40 minút. Zároveň sú šetrné k vašej peňaženke, keďže ich spotreba je asi 10-násobne nižšia než u bežných sáun.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!