Možno to poznáte aj vy. Namiesto toho, aby môj manžel niekedy s niečím doma pomohol alebo robil niečo užitočnejšie, stále len sledoval šport. Okrem toho, že všetka robota ostávala pravidelne na mňa, musela som ešte navyše počúvať neustále sťažnosti na to, že nejaký tím prehral, vyhral, dal gól, nedal gól a veľa ďalších zbytočností. Sama nie som veľkou fanúšičkou športu, aj keď z času na čas si rada pozriem nejaký tenisový zápas. Tenis je jeden z mála športov, ktorý podľa mňa má aspoň akú takú pointu.

Veci nabrali obrátky, keď začal sledovať šport aj cez internet. Akoby mu nestačili všetky tie športové kanály, za ktoré aj tak treba platiť. Spočiatku pozeral zápasy na rôznych internetových stránkach, obvykle s ruským komentárom. A začali ďalšie sťažnosti – tento krát na príliš malú ponuku zápasov. Po dlhšom neúspešnom hľadaní inej stránky, mu jeho kamaráti povedali, že pozerajú každý mesiac stovky live prenosov priamo na webovej stránke Fortuny. Nebolo to však až také jednoduché. Prístup k sledovaniu živých prenosov majú totiž len registrovaní užívatelia. Navyše je potrebné okrem samotnej registrácie aj začať reálne tipovať a prestávkovať týždenne určitú konkrétnu sumu. Takže takto sa môj muž dostal k stávkovaniu. Chvíľu ma to hnevalo, ale napokon sme si stanovili nejaké pravidlá a najmä finančný limit. Aby sa nikdy nestalo, že prehrá, ako sa hovorí, aj svoje gate.

Najviac ma však prekvapil keď po pár týždňoch viac-menej úspešného stávkovania, prišiel s nápadom, aby sme začali tipovať cez internet spolu. Hneď som mu povedala, že v tom nevidím zmysel, že je to strata času a peňazí a že vlastne športu ani nerozumiem, Na moje pripomienky, ale rýchlo zareagoval tým, že môžem tipovať na tenisové zápasy, veď tenis ma predsa baví, a že na Fortune môžem tie zápasy aj pozerať naživo. Ani neviem prečo, ale predsa som sa nechala nahovoriť. Začala som opatrne s nízkymi stávkami a nízkymi výhrami. Postupne som však nabrala sebavedomie a začala som viac veriť svojim tenisovým znalostiam nadobudnutým sledovaním zápasov. Zrazu mi ten náš manželský trojuholník už nevadil.

Foto: pixmac.sk, Christopher Johnson – flickr