Nie nadarmo sa hovorí o vlasoch ako o korune krásy. Nezáleží na tom či máte krátky zostrih alebo dlhú hrivu, či ste ryšavá alebo blond. Najdôležitejšie je aby boli vaše vlasy zdravé a silné. Účesy prichádzajú a odchádzajú. Každý rok je trendom niečo iné, avšak zdravé vlasy nevyjdú z módy nikdy, to jediné bolo a stále bude IN. Dámy, možno by ste boli prekvapené ako si muži všímajú naše vlasy. Určite im treba venovať dostatočnú pozornosť. Čo všetko môžete pre ne urobiť?

Najčastejšími problémami sú lupiny, príliš rýchlo mastiace sa vlasy alebo naopak suché a zničené vlasy. Lupiny trápia ženy ako aj mužov. Na pultoch drogérií nájdete množstvo šampónov a prípravkov proti lupinám. Problémom je, že nie všetky fungujú tak ako by sme očakávali. Odporúčame obrátiť sa skôr na produkty na prírodnej báze. To, čo pomáha jednému nemusí mať rovnaký účinok u druhého. Skúšajte dovtedy, kým nenájdete taký výrobok, ktorý vám vyhovuje.

Druhým problémom sú mastné vlasy. Mazové žľazy produkujú nadbytočný maz, čím sa vlasy mastia príliš rýchlo. V tomto prípade by ste si mali vlasy umývať podľa potreby, keď je to nutné tak aj každý deň. Už je prekonaný názor, že čím častejšie si vlasy umývate tým viac sa vám mastia. Dnes už na trhu nájdete výrobky, ktoré sú šetrné a určené na denné používanie.

Problém suchých vlasov sa dá vyriešiť pravidelným používaním vlasových zábalov a masiek, ktoré vlasy vyživia. Osvedčené sú neoplachovateľné kondicionéry a vlasové séra, ktoré sa nanášajú na končeky vlasov. Práve tie sú najviac zaťažované. Neľakajte sa olejovej konzistencie, pri správnom dávkovaní doprajete svojim vlasom úľavu.

Keď môžete vyhýbajte sa domácemu farbeniu. Niet nad prácu odborníkov. Ide nielen o kvalitne odvedenú prácu, ale aj o samotnú farbu. V drogérii nájdete agresívnejšie farby, ktorých je veľmi ťažko zbaviť sa. Keď už chcete ušetriť za kaderníka, tak si aspoň kúpte farbu v obchodoch s kaderníckym tovarom a tú použite na domáce farbenie.

Zvýšenú pozornosť venujte už spomínaným končekom, ktoré sú náchylné na štiepenie. Čo z dlhých vlasov, keď sú poštiepené a na pohľad zničené? Radšej si dávajte vlasy pravidelne podstrihnúť. Síce pestovanie hrivy bude trvať o čosi dlhšie, ale odmenou vám budú krásne zdravé vlasy.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!