Hovorí sa, že koľko jazykov ovládate, toľkokrát ste človekom. Ale to nie je zrovna najlepšie, pretože stačí, aby ste boli človekom dvakrát a už ste vyhlásený za schizofrenika. Čo však rozhodne platí, je, že koľko jazykov ovládate, tým nájdete lepšie uplatnenie. Ako sa však naučiť po anglicky tak, aby vám ani vysoko odborná anglická literatúra nerobila problémy, aby ste rozumeli aj politickým diskusiám v nemeckej televízii alebo sa dohovorili aj v najzapadnutejšej talianskej dedinke. Skúste to takto.

board-1072566_640

Literatúra pre samoukov pomôže

Na akom jednom mieste nájdete gramatiku, vetné štruktúry a úvod do jazyka? Presne tak, jazyková literatúra pre samoukov je na to ako stvorená. Máte všetko dôležité z nového jazyka v jednej knižke. A učiť sa jazyk bez toho, aby ste poznali aspoň jeho najdôležitejšie základy, je veľmi ťažké. Navyše, za pár eur máte svojho súkromného učiteľa dokonca života.

Škola hrou

Viete po anglicky a chcete k tomu pridať ďalší jazyk? Nemčina, ruština, španielčina či menej typická nórčina? Navštívte internetovú stránku Duolingo.com. Čo tu nájdete? Kurzy cudzích jazykov v angličtine a zadarmo. Učíte sa hravou formou, od jednoduchých slovíčok až po zložené vety. Ľudská súťaživosť je skvelá, a preto zbierate skúsenostné body a posúvate sa na vyšší a vyšší level.

Pozerajte filmy v originálnom znení

Veľkým pomocníkom je pozeranie filmov v originálnom znení a ešte lepšie je, keď ich pozeráte s titulkami v pôvodnom jazyku. Predsa len vidíte, čo sa deje na plátne, a keď nepoznáte nejaké slovíčko, ľahko si ho môžete domyslieť. Nepodceňujte však ani knihy. To najlepšie, čo môžete urobiť je, že si kúpite zopár najpopulárnejších detských kníh v cudzom jazyku a začnete si ich čítať. Predsa len úroveň jazyka je oveľa prívetivejšia, ako keby ste mali čítať nejakú vysoko odbornú knihu. Chcete nájsť knihy, ktoré vám pomôžu naučiť sa nový jazyk? Skúste kníhkupectvo Uniknihy.sk.

Foto: pixabay.com