Leto – horúce slnko, rozpálený piesok, odhalené nežné ženské krivky, vôňa mora a relax. Je veľká škoda, že leto podľa tohto opisu, a teda v pravom zmysle slova už viditeľne odchádza. Avšak, nie je to len klesajúcou teplotou, kratšími dňami či začiatkom školy. To, že sa leto chýli ku koncu môžete badať aj na miznúcom opálení z letnej dovolenky pri vode alebo z ležania na záhrade. Je zrejmé, že sa ho nechcete tak rýchlo vzdať, a preto je tu pár tipov, ako si príjemnú spomienku na leto vo forme čokoládovej pokožky udržať.

Ženy, ktorých sa rýchle blednutie pokožky po skončení leta bytostne týka, majú nepochybne pár svojich zaručených trikov, ktoré využívajú, aby si zachovali tmavšiu farbu dlhšie, ako na pár dní po priamom opaľovaní. Najbežnejším, no možno aj často neúmyselne využívaným spôsobom pri udržiavaní si bronzovej pokožky, je biele oblečenie. Nepreháňajte však enormné využívanie bielej farby a kombinujte ju s farebnými doplnkami alebo trefnými nohavicami či sukňou.

Byť celá v bielom si môžete dovoliť v prípade plážovej white show, kde výrazne vynikne vaše opálenie, no v bežnom živote sa vyvarujte kombinácii bieleho topu s bielymi nohavicami. Svoju bronzovú pokožku zvýraznite jedným kúskom bieleho oblečenia a “čokoláda” na tele bude pútať veľkú mieru pozornosti. V takýchto prípadoch je biela farba v obrovskom kontraste s pokožkou a všetko tak pôsobí úžasne!

Dajte zelenú kozmetike

Biele oblečenie síce vaše opálenie zvýrazní, no nepredĺži jeho “životnosť”. Pre takéto prípady je tu nespočetné množstvo kozmetických prípravkov, ktoré “zaručujú” dlhodobé a trvácne opálenie. V prvom rade je dôležité určiť si priority, a teda či chcete byť tmavšia ako ste, alebo si len aktuálnu farbu pokožky udržať. Pre prvý prípad (stmavnutie pleti) je tu využitie solárií, no musíte si zvážiť riziko a úžitok. Okrem solária môžete vyskúšať zdraviu absolútne neškodlivé samoopaľovacie krémy. Mali by ste ich však nanášať špeciálnou rukavicou, aby ste sa vyhli šmuhám alebo zhlukom tmavej farby a zaručíte si rovnomerne tmavú pokožku.

Ak však patríte k druhej ženskej skupine a vaším zámerom je viac udržať si pekné opálenie ako ho ešte prehlbovať, nesiahajte po samoopaľovacích krémoch, ale obráťte sa skôr na krémy, ktoré sú presne určené na zvýraznenie a dlhodobejšie udržanie si letného opálenia. Takéto krémy zväčša obsahujú betakarotén, ktorý sa vyskytuje napríklad aj vo vitamínových tabletách, určených na rýchlejšie opálenie. Táto látka sa nachádza aj v mrkvách a je teda nielenže zdraviu prospešná, ale aj nápomocná pri opálení. Preto by mal vami zvolený krém obsahovať i betakarotén.

Posledným tipom, ktorý v súvislosti s udržiavaním si opálenia snáď nikdy nesklame, sú púdre, lícenky a iné kozmetické poklady. Ideálne sú odtiene bronzových farieb, ktoré si nanesiete na lícne kosti, no prípadne ich môžete použiť aj na krk a dekolt. Púdre v tmavších odtieňoch navodia dojem, že vaše opálenie nielenže nemizne, ale má aj živú, trblietavú farbu. Vyrazte do drogérie na nákupy!

Foto na titulke: Pixmac.sk, autor fotografie – SPX1MSD