Podľa pracovného nasadenia by sem ženy mohli rozdeliť na dva základné typy. Jedny, ktorým je jedno akú prácu budú vykonávať, nemajú problém robiť akúkoľvek manuálnu prácu za ktorú im postačí niekoľko stoviek euro. Druhú skupinu tvoria cieľavedomé ženy, ktoré sú ochotné tráviť v kancelárií za počítačom celé hodiny, samozrejme ale tieto ženy za svoju prácu čakajú aj adekvátnu mzdu.

Mladé vyštudované dievčatá odchádzajú po skončení školy do zahraničia, aby si zarobili čo najviac peňazí, ktoré doma investujú do kúpy bytu, či domu. Po návrate zo zahraničia si ešte finančne trošku polepšia potom, ako im vrátia dane z Holandska, alebo z krajiny, v ktorej pracovali. Doma si už ale hľadajú prácu v oblasti, ktorú aj vyštudovali.

Dnes nie je nič neobvyklé, že ženy na materskú dovolenku odchádzajú až po tridsiatke, pretože ak chcú niečo v práci dosiahnuť musia aj niečo obetovať. Mnohé sa do práce vrátia pár mesiacov po narodení dieťatka, aby o svoju prácu neprišli. Iné sa už počas materskej dovolenky rozhodnú pre radikálnu zmenu, a začnú zisťovať aké sú možnosti podnikania. Onedlho si už zakladajú vlastné podnikanie. Ideálnym riešením je zriadenie virtuálnej kancelárie, a pritom si svoje podnikanie riadia z pohodlia domu. Obchodný partneri tak majú pocit, že jednajú z väčšou firmou, a pritom skutočnosť je celkom iná. Ženy si môžu zvoliť pre svoje podnikanie živnosť, a postupne si vybudovať aj vlastnú spoločnosť. Začať však treba od základov.

Ak si chce žena založiť spoločnosť, môžete sa obrátiť na špecialistov v oblasti zakladania a predaja spoločnosti. Ideálnym riešením je obrátiť sa na spoločnosť, ktorá sa zaoberá predajom ready made spoločnosti, teda firiem, ktoré sa zakladajú len s jediným cieľom – predajom ich budúcemu majiteľovi.