Kabát v štýle uniformy

Módny návrhári sa opäť nechali inšpirovať svetom armády a tak sa v ich kolekciách objavili rôznorodé kabáty v štýle uniformy. Európsky tvorcovia módy prezentujú čierny, elegantný kabát s tradičným dvojradovým zapínaním a veľkými, zlatými gombíkmi. Americký trh ponúka kabát na zimu v štýle “zelených vojakov“; nedbalá elegancia je synonymom športového kabátu, ktorý vystihuje “army style“ nie len zelenou farbou ale aj strohým strihom. Tento zimný kabát si však mladí teenageri radi skrášľujú modernými odznakmi a nášivkami. Trochu odlišný módny doplnok zvolili ázijský návrhári; posadnutosť európskou módou prerástla až do myšlienky – kabát ako uniforma, avšak v balónovom strihu a s fazónkovým golierom.

Vesty každého strihu, farby, materiálu!

Klasická vesta nielenže zohreje; okrem pocitu tepla navodí aj pocit štýlovosti a pohodlia! A nezostane len pri pocite; vesty akéhokoľvek druhu sú horúce nominácie v oblasti trendy jeseň zima 2010! Krátka vesta pôsobí rozkošne a nechá vyniknúť štíhly, osí driek. Dlhé vesty zakryjú problémovú partiu brucha a opticky predĺžia časť trupu, čo má za následok ubrať zopár kíl navyše! Farebné spektrum viest sa orientuje skôr na zemité tóny – čierna, hnedá, sivá; v kombinácii s petrolejovou modrou, smaragdovou zelenou a malinovou ružovou.

Teplá pletená vesta, mladistvá džínsová vesta, overená klasika – kožená vesta, alebo štýlová kožušinová vesta. Všetky vesty sú in!

Dlhé čižmy nad kolená!

Tohtoročné módne trendy na rok 2010 jednoznačne hlásia návrat dlhých čižiem nad kolená! Štýlové dlhé čižmy pôsobia veľmi žensky a zároveň plnia aj praktickú úlohu – počas zimných dní skvele ochránia pred chladným počasím. Navyše, ak zvolíte kožené čižmy nad kolená, môžete sa spoľahnúť na to, že ani mínusové teploty vám náladu nepokazia. Ak teda túžite po krásnych, dlhých nohách siahajúcich až do nebies, zaobstarajte si čižmy nad kolená! Sexi vysoké čižmy skvele vyniknú s akýmkoľvek módnym oblečením; priliehavé legíny a kimonové šaty na zimu sú však absolútne módne hity 2010!

Foto: OTTO