Vlasy sú korunou krásy, ale pokiaľ ich každý deň týrate, toto vyhlásenie už neplatí. Dávajte si preto pozor ako sa k vlasom správate, lebo ich vzhľad je zrkadlom vašej starostlivosti o ne.

Žeravé nástroje

Žehlička, kulma, horúce natáčky a fén sú vašim najlepším kamarátom a najhorším nepriateľom zároveň. Prispievajú nielen k vysušeniu vlasov, ale zároveň ich aj oslabujú a poškodzujú. Vždy preto používajte ochranné prípravky a určite ich takto netrápte každý deň. Taktiež svoje vlasy nedržte v týchto mučiacich nástrojoch pridlho, mohli by vám totiž napríklad zhorieť. A odpadnutý pramienok vlasov určite vášmu účesu nepridaný ten šmrnc, ktorý ste si želali. Taktiež pri úprave šetrite svoje končeky. Pri fénovaní nepoužívajte najhorúcejší stupeň, ale radšej zvoľte fénovanie vlažným vzduchom.

Česanie mokrých vlasov

Taktiež nie je najlepším nápadom! Ak si ich už mokré česať musíte, vyberte si drevený hrebeň s riedkymi zubami a popri česaní použite dostatok kondicionéra. Šetrnejší spôsob je vlasy „prečesať“ len prstami a pramienky od seba zľahka oddeliť. Ďalšou možnosťou je ešte suché vlasy rozčesať priamo pred ich umytím.

Drevený hrebeň, typ E

Tesné účesy a gumičky s kovovými časťami

Áno, také gumičky sa ešte stále predávajú a pokiaľ také používate, prestaňte s tým. Vlasy sa o ne často zachytávajú a okrem toho, že sa vlasy môžu takto poškodiť, môžu sa aj priamo pretrhnúť. Na trhu je dosť šetrných gumičiek, takže si kúpte radšej tie. Pozor si dávajte aj na príliš tesné účesy, ktoré môžu vlasy opäť poškodiť. Okrem toho tiež môžu spôsobiť bolesť hlavy a ťahanie tiež môže oslabiť vaše vlasové korienky, ktoré môže viesť k vypadávaniu a preriednutiu vlasov.

Chemické farby

Že ste sa narodili s čiernymi vlasmi, no láka vás blond farba? Takáto drastická zmena vaše vlasy určite poškodí! Ak ste presvedčené, že toto drastické zosvetlenie je jediným kľúčom k vašej spokojnosti, túto zmenu aspoň zverte do rúk dobrej kaderníčke, ktorá vám vlasy postupne zosvetlí. Alebo skúste vlasy oživiť prírodnou farbou hennou, ktorá vlasy vyživí a dodá im farebné odlesky.

Nesprávne umývanie vlasov

Áno, aj taká nevinná činnosť ako umývanie vlasov ich môže zničiť. Príliš horúca voda, škrabanie vlasovej pokožky a príliš vysušujúce šampóny môžu byť vinníkmi. Pozor najmä na šampóny s obsahom sulfátov, ktoré spravia krásnu, no veľmi vysušujúce penu.

Ak ste z týchto prehreškov vinné, preukážte svojim vlasom aj trochu lásky a aspoň raz týždenne im doprajte výživný zábal z kvalitných rastlinných olejov, banánu, avokáda či kokosového mlieka.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!