Milióny ľudí na celom svete, sa každoročne nechávajú očkovať proti chrípke. Hoci sa očkovanie v súčasnosti pokladá za najefektívnejší spôsob ako posilniť imunitný systém, vakcína nie je vhodná pre každého. Štandardné očkovanie dospelých sa neodporúča dispenzarizovaným pacientom, liečiacich sa z chronických ochorení srdcovo-cievneho systému alebo osobám starším ako 65 rokov. Či ste, alebo nie ste vhodný kandidát na očkovaciu vakcínu, verte, že posilniť imunitu môžete aj oveľa prirodzenejším spôsobom!

Pred chrípkou vás ochráni kvalitné palivo!

Odborníci na zdravú výživu, nás neustále zaplavujú množstvom informácií o tom, aké potraviny by mali tvoriť správny jedálníček dňa. Upozorňujú, že kvalitné palivo v podobe vyváženej stravy zaručuje posilnenie imunity a tak zabezpečuje pevné zdravie. Ak sa však počas konzumácie citrónu tvárite rovnako kyslo, cibuľa vám dvakrát nechutí, alebo máte po zjedení papriky pocit ťažkého žalúdku, vyskúšajte iné overené recepty, ako zvýšiť obranyschopnosť organizmu. Rovnakú úlohu zvládne aj chutný, šípkový čaj alebo čaj zo zázvoru. Čaj zo šípok, sa používa ako účinná prevencia proti chrípke, no zároveň aj ako doplnková liečba pri samotnom ochorení. Zázvorový čaj, naproti tomu plní skôr preventívnu funkciu, hoci sa odhaduje že posilnenie obranyschopnosti je vďaka nemu silnejšie.

Spánok – sladká pasivita aj dôležitá regenerácia organizmu!

Najnovšie výskumy odhalili, že existuje vzájomný vzťah medzi dĺžkou spánku a rastovým vývinom u detí a mladistvých. Svoju úlohu si plní aj genetická predispozícia; no zároveň platí, že spachtoši, sú teda pravdepodobne vyšší ako osoby, ktoré spia denne menej ako 6 hodín. Navyše, klinické štúdie varujú, že spánok trvajúci menej ako 7 hodín, opakujúci sa niekoľko týždňov po sebe, môže vážne narušiť rovnováhu organizmu medzi aktivitou a oddychom! Takisto aj ponocovanie, najmä ak sa k nemu pridá spánková deprivácia, čiže nedostatok spánku, môže mať za následok katastrofálne zdravotné problémy – oslabená imunita je len začiatkom… Preto, si na spánkový odpočinok vyhraďte aspoň 8 hodín; choďte spať v tú istú večernú hodinu a ráno sa prebudíte s pevnou imunitou, takou, s ktorou odoláte akýmkoľvek vrtochom počasia!