Vstúpiť a byť v partnerskom vzťahu znamená túžbu zdieľať s tým druhým človekom svoj život, lásku, strach, radosť, ale aj neistotu. Vo vzťahu by si mali byť dvaja rovní a ani jeden z nich by sa nemal vyvyšovať nad toho druhého. U partnera hľadáme podporu a istotu, nie neustály pocit, že nám niečo chýba, sme menejcenné alebo že chceme príliš. Spĺňa vás vzťah požiadavky, aké naň máte alebo máte pocit, že váš partner nie je pripravený na vzťah?

Berte ohľad na vek

U mužov platí to, že dospievajú o čosi neskôr ako ženy. Nie je na tom nič zlé, no je to dôvod, prečo ženy väčšinou automaticky idú do vzťahu s mužmi staršími. Ak máte muža v rovnakom veku alebo dokonca mladšieho, musíte brať ohľad na jeho vek, pretože do toho bodu v živote, v akom ste vy, sa on dostane omnoho neskôr. Uvedomte si, že muža nemôžete nútiť do vecí, ktoré nechce. To sa najmä týka zakladania rodiny a svadby. Vek zohráva veľkú rolu.

Zmena názoru

Niekedy sa musíte zmieriť s tým, že váš partner jednoducho ešte nie je pripravený na vážne záväzky. Dôvod nemusí byť to, že by vás dostatočne nemiloval. Môže mať len pocit, že ešte chce pracovať na svojich snoch, rozvíjať sa a budovať si kariéru. Na druhej strane by mal váš partner, ktorý sa takto cíti, povedať, ako to je a dať vám možnosť pohnúť sa a prípadne byť šťastná s niekým iným. Pre ženu je veľmi náročné byť vo vzťahu, kde nemá istú budúcnosť.

Ak chcete takýto vzťah udržať a veríte, že váš partner dospeje k názoru, že sa bude chcieť s vami viazať, snažte sa mu dať na to dobré dôvody. Ukážte mu, že aj v manželstve si dvaja môžu užívať život, robiť to, čo ich baví a založenie rodiny neznamená, že už nikde nevycestujete alebo si nesplníte žiadny ďalší sen. Avšak, nezostávajte vo vzťahu, ktorý nespĺňa vaše predstavy. Čas sa nedá vrátiť, tak aby ste si to v budúcnosti nevyčítali.

Foto: pixabay.com