Žijete v rodinnom dome, ktorého súčasťou je aj menšia predzáhradka alebo väčší pozemok? V takýchto prípadoch je dobré mať okolie domu patrične upravené a vhodne “zariadené.” Je mnoho spôsobov, akými si môžete exteriér svojho rodinného domu zútulniť a skrášliť, tak prečo pár z nich nevyskúšate a neprinútite susedov urobiť pár závistlivých pohľadov smerom k vašemu štýlovému domu?

Nasledujúcich pár praktických rád na skrášlenie okolia domu sa budú teda predovšetkým týkať tých rodinných príbytkov so záhradkami, no tí, čo nemajú také šťastie na veľký rodinný dom s pozemkom a bývajú v byte, si môžu tiež vonkajšie viditeľné miesta prispôsobiť svojmu vkusu a zaujať nimi tak všetkých zvedavých okoloidúcich. Stačí mať len dobrý a kreatívny nápad!

Kvety, voda…ešte niečo?
V prípade bytoviek nemajú ich majitelia príliš veľký priestor na realizáciu svojich exteriérových vízií, no predsa ak patríte do tejto skupiny, tak nehádžte flintu do žita a popasujte sa aj s ťažšími podmienkami. Výsledok bude o to lepší, ak nemáte ideálnu situáciu na prevedenie nápadov. Jedným s najbežnejších foriem skrášľovania vonkajších priestorov bytov (balkón, lóža alebo parapeta) sú kvety. Tými nemáte absolútne čo pokaziť! Kvetmi sa dostávame aj k rodinným domom, pretože práve tu sú akousi nezameniteľnou súčasťou. Pestované a farebné kvety urobia z každej záhrady menší raj. Záhradka bude prekypovať v kráse, ak jej súčasťou bude navyše aj jazierko. Jeho kvalitne premyslený dizajn a prevedenie so zaujímavými malými rybkami môže znamenať skvost, ktorý bude len váš. Čerešničkou na torte by bol už len malý vodopádik.

Všetkého veľa škodí
Záhrady sa určite rady stanú trvalým domovom aj pre sošky alebo iné príšerky, no neprežeňte to s gýčom, ten nikoho nezaujme. Dobrým tipom môžu pre vás byť aj vonkajšie svietidlá. Nenápadné malé, možno aj farebné žiarovky, ktoré efektne nasmerujete, perfektne osvetlia presne tie časti domu, ktoré si vy zvolíte, aby pútali aj v nočnom čase.

Ak ste dostatočne odvážny a chcete mať exteriér domu naozaj zaujímavý, mali by ste porozmýšľať o nástennej maľbe. Stavte radšej na niečo menej nápadné, no zato trefné, pekné a decentné. Tento trik môžete vyskúšať podľa predlohy aj vy samy, no ak si netrúfate, vaše deti určite poznajú mladých ľudí, ktorí robia grafity a vedia vám vyčariť zaujímavú maľbu na vašej domovej fasáde. Hor sa do skrášľovania!

Foto na titulke: Pixmac.sk, timwinter79 – flickr

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!