Už začiatkom roka si mnohí Slováci začínajú plánovať svoju letnú rodinnú dovolenku. Cestovné kancelárie sa predbiehajú v ponukách a výhodné zájazdy za zaujímavé ceny nie sú výnimkou. Či sa u rozhodnete využiť ich služby alebo ste dobrodružnejší typ a volíte vlastnú cestu, ktorú si sama zabezpečíte ostáva výlučne na vás. Popri mnohých zaujímavých destináciách by vám však nemala uniknúť návšteva najväčšieho ostrova v Stredozemnom mori. Sicília je krajina s príjemnou klímou, kde si užijete teplé slnečné leto alebo miernu zimu.

Ostrov patrí k Taliansku, preto ak hovoríte po taliansky s dorozumením nebudete mať určite problémy. Počuť tu však môžete aj Sicílčinu, ktorá tu nie je vôbec ojedinelá. Sicília nepredstavuje svojou rozlohou veľkú krajinu. S viac ako 5 miliónmi obyvateľov ponúka príjemné prostredie pre dovolenku a to ako pasívnu, tak aj aktívnu. Rozsiahle možnosti pláží a prímorských lokalít vám zaručia oddych po akom určite každá z nás túži, tie zvedavejšie a turisticky aktívnejšie môžu dosýta objavovať nepoznané.

Napríklad prehliadka hlavného mesta Palermo bude určite pre vás zaujímavá, pretože ponúka množstvo historického či kultúrneho vyžitia a nezabúda sa ani starať o zábavu a nočný život nielen miestnych, ale aj turistov. Za obdiv stoja aj početné jazerá, ktoré tu nájdete a nezabudnite ani na hlavný symbol krajiny, stále aktívnu sopku Etnu.

Keďže v minulosti prenikali na Sicíliu Gréci, ktorí postupne zakladali mestá a prinášali tak so sebou aj svoju kultúru, vplyv Grécka tu ostáva dodnes živý. Nielen títo však prenikali na juhotaliansky ostrov. Niečo zo svojej kultúry priniesli aj obyvatelia Afriky, ktorí tu takisto emigrovali, najmä tí zo severu krajiny.

Milujete dobré a vyberané jedlá? V tom prípade bude Sicília pre vás ako stvorená pre tie správne gurmánske pôžitky. Všetky sú pripravované na kvalitnom olivovom oleji, ktorý je taktiež zdravý a vo svete veľmi známy. Určite však nezabudnite ochutnať jedinečné cestoviny, ktoré sú dochucované lahodnou paradajkovou omáčkou.

Na taliansky ostrov sa dostanete najlepšie letecky. Niekoľko leteckých spoločností vás dopraví pohodlne a bezpečne a vy sa tak budete môcť oddávať zábave čo najskôr a bez zbytočných stresov.

Nech už zvolíte návštevu Sicílie v zimnom alebo letnom období, užite si ju tak, ako sa vám práve ponúka. S talianskou charizmou, neopakovateľnými zážitkami, ale hlavne s množstvom oddychu za ktorým ste sa tam vybrali.

Ilustračné foto na titulke: SXC.hu

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!