Nájdu si takmer každú ženu. Pozorujú vás z každého rohu, a ľahko vás dokážu opantať svojím vzhľadom. Prinútia vás siahnuť hlbšie do peňaženky, len aby ste sa stali ich majiteľkou. To sú módne trendy. Číhajú všade, kde sa pozriete, z časopisov, novín, televízie, internetu, či priamo z výkladov obchodov a obchodných centier. Ruku na srdce, nejedna z nás už podľahla módnym trendom a kúpila si niečo, lebo to bolo jednoducho v móde. Nájdu sa však aj také, ktoré sa stali doslova ich obeťou a tento jav už možno označiť za „chorobu“.

Aby ste zistili, či náhodou netrpíte takouto „diagnózou“, odpovedzte si na tri otázky. Sú pre vás smerodajné všetky módne trendy, aj keď vám osobne sa moc nepáčia? Nakupujete značkový tovar min. 4-krát týždenne? Ak ste odpovedali na otázky pozitívne, pravdepodobne ste sa stali obeťou módnych trendov, pretože ich charakteristickými znakmi je kupovanie značkových vecí viackrát do týždňa, ktoré u vás nie sú veľmi obľúbené, ale podstatné je, že sú v móde. Tak ako aj iné choroby, aj táto sa dá liečiť.

Skúste sa zamyslieť nad tým, či naozaj všetky tie veci potrebujete. Také množstvo oblečenia, čo ste si kúpili, pravdepodobne nestihnete ani celé obnosiť. A keďže módne trendy sú v pohybe, menia sa často a rýchlo, zrejme si ani nestihnete vyskúšať niektoré kúpené kúsky, keďže chcete ísť s módou. Navyše značkové veci sú veľmi drahé a už dávno neplatí, že len veci so značkou dlho vydržia. Samozrejme, kupujte si veci so značkou, ale investujte radšej do takých, kde sa vám to vyplatí, napr.: hodinky, kabáty, bundy a topánky.

Medzi maniačkami na módne trendy jednoznačne kraľuje Victoria Beckham, bývalá speváčka skupiny Spice Girls. Každú chvíľu ju vidieť v inom módnom, značkovom kúsku a netají sa tým, že má rada napr. značku Gucci, ktorá nepatrí práve k najlacnejším. Bývalá „spajska“ sa dokonca pustila i do navrhovania vlastných modelov, čomu sa dnes naplno venuje. V jej kolekcii si prídu na svoje hlavne extra štíhle dámy, čo sa dalo aj čakať vzhľadom na jej postavu. A keďže každá si chce kúpiť ultra úzke nohavice od módnej guru Victorie Beckham, pretože sú módne, sú ochotné chudnúť i za cenu zdravia.

Ak v tom máte chaos, neviete, či sa teda riadiť návrhármi, ktorí každú chvíľu vyhlásia iný módy trend, poradím vám. Riaďte sa predovšetkým sami sebou a nájdite si vlastný štýl! Nezabudnite, že svet módy je hrou, ktorú netreba brať vážne a seriózne, inak prehráte. Nie je zlé sledovať trendy v módnom priemysle a zisťovať, čo je práve „in“, ale nie za cenu toho, že sa budete cítiť veľmi zle a nepohodlne. Verte, že to ostatní na vás uvidia a nenapadne ich, že veci, ktoré máte na sebe, sú momentálne módne. Určujte si módu len pre seba a noste len to, čo vám pristane, a v čom sa cítite komfortne. Svoje okolie tým uchvátite viac než samotné oblečenie, pretože šaty robia človeka.