Hlavné mesto Českej republiky – historická metropola Praha je jedno z najkrajších európskych miest. Po turistickej stránke patrí Praha medzi veľmi vyhľadávané destinácie – veľa pamiatok, kvalitné ubytovanie a bohatý nočný život sú dôvody, prečo Prahu každý rok navštívia milióny turistov z celého sveta. Na stránke praguewelcome.com sme sa dočítali, že minulý rok navštívilo prahu 5 397 531 turistov, čo je obrovská masa ľudí a otvorene môžeme napísať, že tu cestovný ruch rozhodne prekvitá.

Po celej Prahe sa môžete rôzne pohybovať. Či už využijete vlastné nohy (pešibus býva často najlepšia možnosť), električky, autobusy, alebo aj metro, ktoré je podľa mnohých očitých svedkov spoľahlivé.

Čo treba navštíviť
Historické centrum mesta, ktoré je pamiatkovou rezerváciou UNESCO, Pražský hrad, Katedrála svätého Víta, Václava a Vojtecha, Bazilika a kláštor svätého Juraja, Kaplnka svätého Kríža, Kostol sv. Petra a Pavla, Kostol Všetkých svätých, Strahovský kláštor, Karolinum, Karolov most a ešte omnoho viac. Do Prahy sa na jeden deň neoplatí ísť, pretože si nestihnete vychutnať všetky krásy. Ani jeden víkend by nestačil na spoznanie celej Prahy.

Jednoducho Pražský orloj a 12. apoštolov v pohybe, ZOO Praha, Pražský hrad, Vyšehrad, Žižkovská televízna veža, dominantu Petřínska rozhľadňa musíte vidieť na vlastné oči. Ak pôjdete na dlhšie, nebolo by od veci rezervovať si pobyt v Aquapalace Praha – ide o perfektný komplex poskytujúci vodný a saunový svet, fitness, prvotriedny wellness/spa, hotel, rehabilitáciu.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!