Pixmac000084049458Chudnutie nie je jednoduchou záležitosťou, obzvlášť, ak sa na tento zdĺhavý proces dáte bez podpory okolia a bez druhého ťahúňa. Vôbec nejde o to, aby ste sa s niekým porovnávali či dokonca proti niekomu súťažili a snažili byť lepším. Ak chcete schudnúť, tak nebojujete proti nikomu inému, no jedine proti sebe a svojej hlave. Najťažšie je donútiť seba samého sa prekonať a niečo prospešné pre telo urobiť, pretože to nie je med lízať. Avšak, v skupine, ktorá má rovnaký cieľ, ako vy, to pôjde určite všetko ľahšie.

Skupinové cvičenia sú pre ľudí s motiváciou vylepšiť si postavu skvelou príležitosťou, ako tento cieľ aj dosiahnuť. V prvom rade ste v skupine ľudí s podobným záujmom, a teda nikto na vás nebude pozerať a nedajbože súdiť váš výzor. Obrovskou výhodou týchto skupinových cvičení je inštruktor, ktorý je zvyčajne pre všetkých prítomných veľkou motiváciou. Ženie vás dopredu, povzbudzuje, no vie aj poriadne pritvrdiť, že často siahnete na dno svojich síl, kde by ste sa svojpomocne možno ani nedostali.

Máte na výber z množstva rôznych druhov cvičení. A čo je ešte lepšie, obmieňajte ich, aby sa vám nestalo, že upadnete do stereotypu a prestanú vás hodiny po čase baviť. Je efektívnejšie hlavne pre vašu výdrž, aby ste chodili na hodiny s radosťou a nie s myšlienkou, kedy už bude koniec. Keď uvidíte ľudí okolo, že stále pokračujú a neprestávajú, vám to tiež nedovolí poľaviť alebo zastať. Tak posúvate svoje hranice ďalej a výsledky sa dostavia veľmi rýchlo.

Vyskúšajte aj niečo netradičné a zaujímavé. K takým patrí napríklad TRX, kde cvičíte so závesnými popruhmi a pracujete so svojou váhou. Na spinningu sa zase premočíte do nitky na bicykloch, kde zdoláte nejeden kopec a na jumpingu sa vyskáčete na trampolínach a na druhý deň pocítite, že nie je skákanie ako skákanie. Tieto skupinové cvičenia sú efektívnou zábavou, pri ktorej pálite veľké množstvo kalórií. Tak prečo to nevyskúšať?

Foto: pixmac.sk, Weekly Dig – flickr

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!