Krásne upravené obočie nie je len dielom šikovných vizážistov, ale aj jeho prirodzeného tvaru. Už oddávna sa ženy starali o svoju tvár a chceli ju mať čo najdokonalejšiu. K tomu patrí aj starostlivosť o samotné obočie, aby pôsobila upravene vo všetkých jej častiach. Mnohé si ho však svojou prehnanou skrášľovacou aktivitou iba preriedia, čím uberú na jeho kráse a kvalite. Vytvarovať ho nie je až také zložité, dôležitý je správny postup a pravidelná starostlivosť o neho. Ak však túžite po profesionálnej úprave, zverte sa do rúk odborníkov alebo ich triky jednoducho odpozorujte. Viaceré dámy však v tomto uponáhľanom svete nemajú čas a jeho úpravu zverujú do vlastných rúk. Preto si pripomeňme aspoň základné kroky, aby bolo vytvarované čo najdokonalejšie.

Začíname s úpravou
Hlavnou zásadou je vytrhávať chĺpky rýchlo a zbytočne sa nezaoberať bolesťou. Ak však vyslovene trpíte, skúste si predtým pretrieť obočie vatovým tampónom namočeným v horúcej vode alebo ho tvarujte hneď po kúpeli. Aký tvar zvolíte je výlučne na vás, najjednoduchšou metódou je odstrániť prečnievajúce chĺpky nad prirodzeným tvarom obočia. Nesnažte sa za každú cenu meniť jeho tvar. Ak ste ukončili jeho úpravu, nezabudnite ešte na časť pri koreni nosa.

Farbenie obočia je trošku namáhavejšie, pretože zvoliť ten správny odtieň nie je vždy až také jednoduché. Ak si nie ste istá, opýtajte sa vašej kozmetičky. Odborná rada vám nemôže byť na škodu, nakoniec sa aj tak rozhodnete sama. Využívajte pritom ploché štetce a postupujte od najtenšej časti postupne až k najhrubšej. Nakoniec ho ešte uhlaďte kefkou. Môžete použiť aj malé množstvo gélu pre jeho lepšie spevnenie a fixáciu.

Vyhnite sa chybám pri úprave obočia
Starostlivosť o obočie si vyžaduje maximálne svetlo, preto ho netvarujte a neupravujte kdekoľvek, ale snažte sa nájsť vhodné miesto, kde na neho dobre uvidíte. Neponáhľajte sa a netrhajte viac chĺpkov naraz. Tak sa môžete pozabudnúť a vytrhnúť aj to, čo nie je potrebné. Držte sa jeho prirodzeného tvaru a nezabúdajte, že jeho koniec by mal byť užší. Dávajte si pozor na odtieň, ktorý volíte. Väčšinou sa držte farby svojich vlasov a k tomu prispôsobujte aj zafarbenie obočia. Nevoľte ho príliš tmavé. Radšej nanášajte o dva odtiene svetlejšie, ako sú vaše vlasy. Pre blondíny platí rovnaká zásada, rozdiel je iba vo voľbe tmavšieho odtieňa. Tým nič nepokazíte a zachováte si tak svoj prirodzený vzhľad. A to je hádam to najdôležitejšie, nie?

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!