Hrubý rolák, teplé čižmy a pletený šál, sú najčastejšie využívané zimné odevy. Toto zimné oblečenie plní predovšetkým praktickú funkciu, a tak nás zimné počasie, častokrát núti uprednostniť skôr pohodlné čižmy ako módne čižmy s podpätkom, ktoré však tak úžasne predlžujú nohy. Keď teplomer ukazuje mínusové teploty, zvolíme si radšej teplý sveter, ako super trendový pulóver s tzv. V strihom, hoci by to bol posledný výkrik módy, priamo z Paríža! Obmotáme sa radšej hrubým šálom, a značkový šál je pre nás tabu.

Zimné počasie mnohých prinútilo zmeniť štýl obliekania, to o čo by vás však chladné počasie nemalo obrať, je módna tvorivosť a odvaha kombinovať rôzne módne oblečenie. Vyskúšajte si vrstvenie oblečenia na sebe, všade vo svete je to aktuálny zimný trend! Pohrajte sa s rôznymi dĺžkami jednotlivých kusov oblečenia a toto vrstvené, štýlové oblečenie noste hoci aj každý deň!

Elegantná dáma

Potrebujete do práce elegantné oblečenie, ktoré by bolo dostatočne reprezentatívne a vhodné? Vrstevnatý vzhľad získate, ak zvolíte kombináciu – blúzka a vesta. K tomu kratšia sukňa a dlhší elegantný kabát a outfit, akoby vystrihnutý z módneho časopisu, je na svete, a priamo na vás! Vrstevnaté oblečenie docielite, aj keď skombinujete blúzku s jednoduchým korzetom. Ideálna je biela blúzka a korzet čierny resp. korzet s bielymi pásikmi.

In športovkyňa

Vrstevnaté oblečenie, do módneho sveta priniesli práve športoví nadšenci, ktorí okrem športu, vynikali aj vášňou pre módu. Typické, športové oblečenie sa využíva pri rôznych zimných športov, najmä v horách, kde oblečenie má skôr ochranný charakter. In športovkyňou, však môžete byť aj vy. Stačí, ak si oblečiete vrstvu dlhšieho trička – pokojne aj športové tričko, a na to teplú, o niečo kratšiu vetrovku. Alebo vyskúšajte tričko s dlhým rukávom, ktoré skvele vynikne, ak krátkorukávová, károvaná košeľa bude vrchná vrstva tohto módneho modelu.

Rozkošná aj ženská

Ak chcete byť za rozkošnú, natiahnite si teplé pančuchy, krátke, zimné šaty bez rukávov a dlhorukávové tričko pod ne. Nezabudnite ani na dlhé, zimné čižmy a opasok, ktorý podtrhne túto štýlovú módu. Čierne legíny na zimu, dlhšia tunika či sveter, k tomu krátka zimná bunda. Alebo šaty v tzv. strihu A a kratší zimný kabát. Možností, ako skombinovať kusy oblečenia, existuje aj v zime veľa!