Letné prázdniny majú byť hravé, veselé a plné pozitívnej energie. Tu treba nielen načerpávať, ale aj rozdávať. Vonku je krásne, a preto niet dôvod tráviť voľné dni dnu. Čím viac letných hier si s deťmi užijete, tým viac sa budete tešiť na ďalší voľný deň.

Je mnoho zábavných hier, vďaka ktorým sa deti vyšantia. Vás to nebude stáť ani veľa úsilia, ani financií. Často si chceme situáciu zjednodušiť a deťom nakúpime už hotové hry. Veľa z nich deti vôbec nenadchne.

Neponúkajú im toľko možností na rozvíjanie fantázie, domýšľanie a samostatnosť pri riešení zadaných úloh. Majú totiž už istý návod, podľa ktorého treba hrať. Deti žiadny systém ani plán na hru nepotrebujú. Dokážu si ju korigovať aj sami. Čím viac ich zapájame do rozličných situácií, tým sa cítia dôležitejší, starší. A to ich naozaj baví…

Dôležití budú aj pri hre na detektívov. Starší v skupine nech zostavia rôzne indície a mladší nech hľadajú poklad. Indície môžu byť súhrou jednoduchých otázok zo školských učebníc. Tak si pri hre oprášia vedomosti, aj sa skvele zabavia.

Celé leto preskáčte a nasmejte sa!

Pri hľadaní im nastrážte prekážkové dráhy. Tak sa hra zmení v svieži vytrvalostný tréning. Deťom postačí kladina zostavená zo starých hranolov a dosiek. K ďalšej indícii sa dostanú napríklad až po hodení všetkých krúžkov na plastové či drevené tyčky. Položte rebrík na trávnik a nech si pobežia priečku po priečke.

Ak už bude hier na detektívov dosť, zabavte ich skákaním cez švihadlo alebo preskokmi cez gumu. To mnoho detí dnes ani nepozná… Ak máte väčší priestor, pripravte im twister hru alebo šach vonku na chodníku.

Vonku je horúco. Doprajte im balóniky napustené vodou. Úžasné na osvieženie, neporiadok, ale aj smiech. Prázdniny si s deťmi treba užiť relaxačne a aj kreatívne. Maľujte, tancujte a vyskáčte sa aj bez drahej trampolíny. Naozaj sa to dá!

Foto: pixabay.com