Vlasy – koruna krásy, ktorá priťahuje pozornosť nejedného muža. Zdravé, bohaté a lesklé vlasy sú typickou zbraňou modeliek, herečiek či iných známych krásavíc. Preto, aby ste mali aj vy radosť zo svojich vlasov, postačí naučiť sa zopár trikov, ako sa o ne správne starať. Nemusíte minúť stovky eur u kaderníka, ktorý vám síce vyčarí účes à la sex bomba, stačí sa trošku rozhliadnuť medzi regálmi vlasovej kozmetiky a využiť aj prírodné zdroje pomocou účinných domácich receptov.

Penové tužidlo, lak na vlasy, gél – ako si správne vybrať?

V obchodoch môžete nájsť kvalitnú vlasovú kozmetiku naozaj od výmyslu sveta. Penové tužidlo je určené na vytvarovanie účesu, modelovanie pramienkov do požadovaného tvaru. Stačí naniesť do mokrých vlasov malé množstvo, nechať voľne vysušiť a účes máte hotový! Je obľúbený najmä kvôli jednoduchosti a časovej nenáročnosti. Lak na vlasy sa zas používa, ak potrebujete účes zafixovať, ale aj celkovo spevniť vlasy. Gély sa vtierajú do mokrých vlasov, ich výhodou je nezlepenie sa jednotlivých vlasových pramienkov. Najdôležitejšie je však, vyberať si vlasovú kozmetiku podľa typu vašich vlasov; existujú tri typy – suché vlasy s rozštiepenými končekmi, mastné vlasy s lupinami alebo normálne vlasy bez problémov.

Babské recepty

Ak radi využívate prírodu a jej liečivé účinky, určite vás potešia nasledujúce babské recepty. Veľmi obľúbenými domácimi receptami, sú odvary z byliniek – žihľavový odvar s čistiacim účinkom, ktorý dodá vlasom energiu, zbaví ich nečistôt a môže sa bez vysušenia pokožky hlavy, používať hoci aj každý deň; ďalej harmančekový odvar, ktorý upokojuje namáhané a suché vlasy. Vynikajúcim domácim šampónom je šampón vyrobený z dvoch malých žĺtkov, z troch PL nešumivej minerálky a z pár kvapiek citrónovej šťavy. Šampón si z vlasov zmyte jedine vlažnou vodou, nikdy nie veľmi teplou, či horúcou! Vajíčka by sa mohli zraziť a želaný efekt by nahradilo nepríjemné prekvapenie.