Viete čomu vďačila Kleopatra za svoj mladistvý výzor a bezchybnú pleť? Jej tajomstvom bolo používanie zázračnej rastliny menom Aloe Vera. Neskôr sa začala využívať nielen ako rastlina, ktorá pomáha žene byť stále krásnou, ale vďaka liečivým účinkom sa uplatnila aj v medicíne. V súčasnosti sa opäť stáva preferovanou liečivou rastlinou.

Čo v sebe Aloe Vera ukrýva?
Aloe Vera je na pohľad nevýrazná rastlina. O to väčšie bohatstvo však ukrýva vo svojom vnútri. Obsahuje vitamíny C, A, E a vitamín B12. Významným podielom sú v nej zastúpené viaceré minerálne látky (napríklad vápnik a fosfor), aminokyseliny, saponíny a lignín.

Máte zdravotné problémy? Skúste to s Aloe Vera
Zdravá pokožka, lesklé vlasy, pevné nechty sú podmienené celkovým zdravotným stavom človeka. Výhodou Aloe je, že je rovnako vhodné pre vnútorné aj vonkajšie použitie. Potrebujete detoxikáciu? Trápia vás žalúdočné a črevné problémy? Je vaša pleť mastná a trpíte akné? Tieto a mnoho ďalších problémov vyrieši Aloe. Pravidelné a dlhodobejšie užívanie koncentrátu z rastliny očistí váš organizmus zvnútra a čo je pre ženy dôležité, výsledok sa prejaví aj navonok. Okrem toho Aloe možno využiť pri dezinfekcii raniek a popálenín. Významné sú jeho protizápalové účinky. Aloe dostanete na trhu vo forme tekutých koncentrátov, tabliet a gélov. Veľkú časť sortimentu tvoria kozmetické preparáty.

Máte problematickú pleť? Aloe Vera vyrieši vaše dlhodobé ťažkosti
Pri problematickej pleti je ideálnym riešením používanie pleťovej kozmetiky z Aloe Vera. Čistiace pleťové vody, krémy na tvár, telové mlieka z Aloe sa postarajú o krásnu a zdravú pleť. Doprajte si luxus v podobe pravidelného používania kozmetiky z tejto vzácnej rastliny a výsledok sa dostaví skôr ako sa nazdáte.

Rovnako účinné sú prípravky na vlasy a prostriedky ústnej hygieny. Aloe je riešením pre všetky typy pleti a vlasov, stačí vybrať správne kozmetické prípravky.

Odporúčame
Najlepšie, čo môžete pre svoje zdravie a krásu urobiť, je vnútorné užívanie Aloe skombinovať s kozmetikou z tejto rastliny. Doprajte si očisťujúcu kúru, ktorá skvelým spôsobom ozdraví váš organizmus zvnútra. Používajte kozmetiku s obsahom Aloe a tešte sa z každého pohľadu do zrkadla!