Ráno sa prebudíme a začína zhon všedného dňa. V mysli rekapitulujeme, čo všetko musíme počas dňa stihnúť. Chceme, aby všetko fungovalo podľa našich predstáv. Všetko musí byť tip-top. Ak sa náhodou niečo pokazí, sme podráždení, nervózni a nevrlí. Ako by to nestačilo, naša myseľ často preberá minulosť alebo naopak, zaoberá sa budúcnosťou.

Minulosť človek nezmení, treba ju prijať a vyvarovať sa chýb, ktoré sme v nej vykonali
Trápia vás výčitky svedomia pre niečo čo ste urobili už veľmi dávno? Nedajú vám spať myšlienky, ktoré neustále narážajú na skutky z minulosti? Recept znie jednoducho. Zaviesť ho do života je však omnoho ťažšie. Dôležité je, odpustiť si. Človek je od prírody tvor omylný a máme právo robiť chyby. Väčšinou sa v každej situácii snažíme rozhodnúť čo najlepšie. Stáva sa, že s odstupom času zistíme, že to nebolo najsprávnejšie rozhodnutie. Toto rozhodnutie však nezmeníme. Výčitkami a obviňovaním samých seba nič nevyriešime. Jediné, čo môžeme urobiť je poučiť sa. Hovorí sa, že len hlupáci sa učia z vlastných chýb a múdri ľudia sa učia z chýb ostatných. To by sme neboli však my, ľudia. Niekedy musíme padnúť na samé dno, aby sme pochopili všetko potrebné. Naučte sa neriešiť minulosť. Minulosť vás okráda o krásne chvíle súčasnosti.

Riešenie budúcnosti vám berie nádherné prežívanie súčasnosti
Pravidlom: „Nerieš budúcnosť“, nemyslíme, že človek má len tak nečinne sedieť a nič nerobiť. Všetci sa chceme mať dobre. Našou častou chybou je, že premýšľame nad záležitosťami budúcnosti, ktorých ovplyvnenie nie je v našej moci. Plánovať si príliš dopredu nie je dobré a môže priniesť množstvo sklamania. Stáva sa, že človek si niečo dopredu naplánuje a zrazu je všetko preč. Život si opäť urobil, čo chcel.

Naučte sa užívať si prítomnosť plnými dúškami
Naučiť sa zmysluplne prežívať každú jednu chvíľku je umením. Môžeme sa ho však naučiť všetci. Väčšinou toto pravidlo zavádzajú do života ľudia, ktorí dostali „kopanec“ od života, vďaka ktorému si uvedomili pravé životné hodnoty. Ľudia, ktorých zasiahla choroba, či iná nepriazeň osudu sa snažia prežívať každý jeden deň, každú jednu sekundu akoby bola ich posledná. Nečakajte na varovania osudu, žite pre prítomnosť a tešte sa z každej maličkosti.