Pomaly, ale isto nám na dvere zaklope leto 2014 a každá správna dáma v tom okamihu začne panikáriť. Potrebuje novú sukňu, šatôčky, sandáliky a úzke topy s čo najhlbším výstrihom. Aby ste na horúcich plážach predišli neželaným módnym prešľapom – veď tie si môžu dovoliť len ozajstné celebrity – zahľaďte sa spolu s nami na krásou hýriaci dámsky dekolt!

Pekná žena

Iba pravá dáma vie, že starostlivosť o pokožku neznamená siahnuť každé ráno i večer po niekoľkoročnom kréme neznámeho zloženia, ale ide predovšetkým o hydratáciu, zvláčňovanie a ošetrovanie celého tela.

Prvou dôležitou zásadou, ako si nielen v lete, ale aj po celý rok udržať zdravý a hebký dekolt je používanie kvalitných hydratačných prípravkov. V podstate platí presne to, čo aj v starostlivosti o pleť, no rozdiel je však v tom, že na dekolt tak rady zabúdame. Vášmu hydratačnému mlieku by nemala chýbať poriadna dávka vitamínu E, koenzýmu Q10 a ovocných kyselín. V súčasnosti si v dámskych kruhoch svoju popularitu vydobýja kakaové, ale aj bambucké maslo, bohaté na vitamíny A, E, F, ktoré poskytujú kožný kolagén a zabraňujú tvorbe vrások či iným známkam starnutia.

Krásne telo

Aspoň raz do týždňa by ste mali svojmu dekoltu dopriať výživný peeling, ktorým sa odstránia odumreté bunky, pokožka sa jemne premasíruje a nadobudne zdravší a mladistvejší vzhľad. Taktiež sa odporúča skočiť raz za čas pod studenú sprchu. Takáto desaťminútová šoková terapia prispieva k prekrveniu, vypnutiu a zvláčneniu pokožky vášho dekoltu.

Jemných vyrážok na dekolte sa možno zbaviť aj pomocou malých kociek ľadu alebo domácej pleťovej masky z droždia či roztlačených banánov, lyžičky medu a olivového oleja. Ak ide o závažnejší problém, je nevyhnutné ďalšiu metódu liečby prekonzultovať s kožným lekárom. Keďže v súčasnosti je na trhu veľké množstvo pleťových masiek, krémov či peelingov, len veľmi ťažko sa v tom bez odborného oka zorientujete a naordinujete si najvhodnejší kozmetický prípravok pre váš typ dekoltu!

Ak v starostlivosti o zdravý a krásny dekolt budete postupovať dôsledne krok za krôčikom, pokožka sa vám do niekoľkých týždňov odvďačí sviežim a mladistvým vzhľadom, čo počas horúcich letných dní ocenia predovšetkým hladné mužské pohľady. Určite každá z nás túži prechádzať sa po slnkom zaliatej pláži s poodhaleným dekoltom, na ktorý môže byť právom pyšná. Veď nie je nič ženskejšie ako nádherný výstrih, krásu ktorého podčiarkuje strieborný prívesok na zvodne opálenej pokožke!

Foto: pixmac.sk, jdxyw – flickr