Jeseň života môže byť rovnako krásnym a zmysluplným obdobím nášho života ako časy mladosti. Seniori majú už nejaký ten rôčik odžitý. Často vidia vo Vianociach viac ako len hmotné dary. Ich želaním je pevné zdravie, rodinná harmónia a partnerstvo založené na hodnotách priateľstva.

Vianoce sú pre deduškov a babičky (snáď týmto oslovením nikoho neurazíme) priestorom ako tráviť viac času so svojimi deťmi a vnúčatami. Na druhej strane chcú deti vrátiť rodičom lásku a starostlivosť, ktorou ich počas života nezištne zahŕňajú. Jedným zo spôsobov ako vyjadriť lásku a vďaku je vianočný darček. Čo poteší seniorov pod symbolom Vianoc, ktorým je vianočný stromček?

1. S jeseňou života sú spojené problémy s pohybovým aparátom. Zaručte seniorom relax prostredníctvom masážnych pomôcok!

Sledovanie televízie a čítanie kníh či časopisov patrí medzi činnosti, ktorým dedkovia a babky venujú dostatok času. Tieto chvíľky im môže spríjemniť masážny vankúš, ktorý môžu umiestniť na miesto, ktoré sa im práve najlepšie hodí. TOPCOM SMC – 3001 H disponuje unikátnymi masážnymi programami. K dispozícii sú tri krútivé, valcovacie a výkyvné programy.

Okrem toho masážny vankúš poskytuje vibračnú a bodovú masáž. Vankúš je ľahko ovládateľný, preto manipuláciu s ním hravo zvládne každý. Masáž, pôsobenie tepla v postihnutej oblasti alebo kombinácia týchto dvoch funkcií je hlavným účelom použitia vibračného masážneho prístroja. Súčasťou masážneho prístroja vhodného pre masáž celého tela sú štyri vymeniteľné hlavice.

2. Domáca pekáreň poteší babičku a čerstvý chlieb ulahodí chuťovým bunkám deduška

Príchod k starým rodičom milujeme všetci. Je mnoho dôvodov, prečo je tomu tak. Jeden z nich je ten, že babičkina kuchyňa vonia dobrotami od výmyslu sveta. Staré mamy majú veľa praktických a chutných receptov, ktorými tešia všetkých prítomných. Mnohé z nich však držia krok s módou a potešia sa vynálezom, ktoré uľahčia činnosť, ktorou je pečenie. Domáca pekáreň MOULINEX OW 600031 s 19. programami urobí revolúciu v babkinej kuchyni. Vnúčatá ocenia starú mamu, ktorá vypeká chutné bagety, taliansky chlieb alebo sladké šišky. K šiškám neodmysliteľne patrí džem. Pripravíte ho jednoducho prostredníctvom špeciálneho programu domácej pekárne.

K dosiahnutiu absolútneho komfortu pri príprave a pečení slúži príslušenstvo v podobe odmeriek, lopatiek a pekáčov. Čerstvým pečivom môže prekvapiť stará mama starého otca, ale prečo by to nemohlo byť opačne? Jednoduchosť ovládania a precíznosť garantujú skvelé výsledky. Uznajte, hoci sa počas Vianoc stoly prehýbajú množstvom jedál od výmyslu sveta, bez chrumkavého chleba a pečiva by to nebolo ono.

3. Zdravé sladkosti v ovocnom prevedení vyčarí sušička potravín

Časy, keď staré mamy sušili očistené kúsky ovocia či liečivé rastliny nad rozhorúčeným sporákom, sú dávno preč. Mnohým starým mamám však zostala záľuba, ktorou je sušenie liečivých rastlín. Liečivé rastliny majú veľkú moc a dokážu pomôcť pri mnohých zdravotných ťažkostiach. Cez vianočné sviatky oceníte rastlinky odstraňujúce tráviace ťažkosti. Na sušenie je ideálne využiť sušičku potravín ETA 2300 90050 Kenya. Sušičku charakterizuje päť plátov a regulované sušenie. V balení je sušiaca fólia, ktorú je vhodné používať pri drvených potravinách.

K vianočným sviatkom patrí chutné a zdravé sušené ovocie. Zásoby týchto dobrôt si môžeme pripraviť kedykoľvek sa nám zažiada. Zmes ovocia v podobe jabĺk, hrušiek, sliviek a hrozienok nielen výborne chutí, ale svojou sladkou podmanivou vôňou zaplní celý interiér. Sušené plátky pomarančov alebo citrónov možno zavesiť na vianočný stromček. Spolu s vôňou medovníkov vyčaria neodolateľnú vianočnú atmosféru.