Spoznali ste príjemného muža, s ktorým si rozumiete, máte dokonca spoločné záujmy a v jeho spoločnosti čas plynie tak rýchlo. Nič však netrvá večne a tak rozvíjajúci sa vzťah, môže ľahko otráviť prvý vážny problém vo vzťahu. Ak argumentujete, že prvé hádky vo vzťahu s vaším milým, máte už za sebou, pričom zmierenie prebehlo hladko, a tak si už vážnejší problém neviete predstaviť, vyčkajte na jeho priznanie. Táto idylka lásky môže byť prekazená, ak zistíte, že váš priateľ je síce slobodný, ale rozhodne nie bez záväzkov…

Slobodný bez záväzkov?
Ak vám priateľ už na začiatku vzťahu prezradil, že má dieťa resp. deti, je to dobrý signál toho, že nemá záujem klamať, preto možno predpokladať, že má záujem o vážny vzťah. Ak sa vám však priateľ priznal s touto novinkou len prednedávnom, zrejme váhal, či má vyjsť s pravdou von. Možno mal len strach z toho, ako zareagujete, možno nemal v úmysle klamať. Je pochopiteľné, že po jeho priznaní, je váš romantický vzťah otrasený a hneď po otázke, prečo vám to nepovedal, nastáva ešte dôležitejšia otázka. Viete si predstaviť pokračovanie vzťahu, alebo jeho klamstvo vo vzťahu vás pravdepodobne doženie k tomu, aby ste sa rozhodli pre ukončenie vzťahu? Zostanete aj naďalej dvojica alebo jeho nedôvera úplne zničila vašu dôveru k nemu?

Rozhodnutie je na vás?
O tom, či druhá šanca má vo vašom vzťahu zmysel, rozhodujete vy. To však neznamená, že boj o lásku musíte zahájiť len vy. Práve naopak; vaše rozhodnutie iste uľahčí partnerova snaha získať vaše srdce a samozrejme už len partnerova úprimnosť, ktorá by mu mala vydržať počas celého vzťahu! Ak ste sa zmierili s tým, že váš priateľ má dieťa, počítajte s tým, že váš vzťah bude ovplyvňovať nielen jeho dieťa, ale aj jeho bývalá frajerka, resp. bývalá manželka. Ak sa už teraz sťažujete na nedostatok času z partnerovej strany, vedzte, že dieťa bude ďalším „odoberačom“ času, no zároveň môže priniesť aj veľa radosti a ktovie, možno onedlho po bábätku zatúžite aj vy.