Sobáš je nádherným okamihom v živote každej z nás. Rovnako pozitívne by to mal vnímať aj váš partner. Odo dňa, keď si poviete svoje ÁNO, sa veľa vecí zmení. A to na oboch stranách! Ste na to naozaj pripravení?

Randenie je príjemné, romantické, no netreba sa ním nechať poblázniť. Spoločný manželský život bude úplne iný. Považujte “chodenie“ za veľkú príležitosť, ako partnera čo najviac spoznať. Potrebujete o ňom vedieť úplne všetko? Všetko nie, preto vám prinášame prehľad toho najdôležitejšieho, bez čoho sa váš vzťah nezaobíde.

Ženy oveľa emočnejšie reagujú na témy manželstva a partnerského života. Túžime po harmónii vo vzťahu, no tá nám na dvere len tak nezaklope. Treba sa o ňu spoločne usilovať. Ak už obaja uvažujete o svadbe, aj v tejto situácii si zachovávajte racionálny prístup. Bude to veľmi náročné, no ani manželstvo nie je prechádzka ružovým sadom… Je to trvalý, spečatený a doživotný zväzok dvoch ľudí. Vnímajte to aj vy takto a potom bude tých manželských kríz oveľa menej.

Žena potrebuje oporu – Chlap má vedieť reagovať na každú zmenu v partnerstve!

Chlap je vždy ten, kto má na každý problém riešenie. Presne to musíte “vniesť“ aj do manželstva. Príde nejeden pád, problém a on zdupká? Tak to rozhodne nebude fungovať. Mal by byť vašou bútľavou vŕbou, no nezamieňajte si ho s najlepšou kamarátkou. Mužov taktiež o nás nie všetko zaujíma. Príliš ho nezaťažujte svojimi “ženskými“ problémami a rovnako neprehlbujte otázky jeho predchádzajúcich vzťahov.

Samozrejme, aj na to sú rôzne názory. No aj manželia sú len ľudia. Vaša láska sa nezakladá na tom, čo všetko vzájomne o svojej minulosti viete. Ale na tom, ako žijete teraz. Potrebujete mať jasno vo veciach financií, pretože tie hýbu nielen svetom, ale aj každým manželstvom. Neberte si žiadneho leňocha, budete to mať s ním neskutočne ťažké.

Je už teraz zadlžený? Tak na to tiež pozor! Dvakrát zvážte, či naozaj sa do takého manželského zväzku budete púšťať. Názory na spoločné bývanie, deti či na zásadné morálne hodnoty by ste mali mať obidvaja rovnaké. Žena má nazrieť aj do “zákulisia“ partnerovej blízkej rodiny. Ak sa vám nepáči ich život, nikdy to nebude klapať… Máte pred svadbou? Tak na tieto veci rozhodne nezabúdajte!

Foto: pixabay.com