Filozofia či spirituálne cvičenie tantra pochádzajúce od starovekých Indov, je založená na sexuálnom spojení ženskej (Šakti) a mužskej (Šiva) energie, po ktorom nasleduje akési osvietenie a vyvrcholenie v tom najvyššom ponímaní. Vyznávači tejto myšlienky praktizujú sex, ktorý sa volá príznačne ich „viere“ – tantrický sex. Mnoho ľudí o ňom ešte nepočulo, no po okúsení sa možno stanete i vy milovníkom tantry.

Tatntrický sex je v podstate a v jednoduchosti zhrnuté oddiaľovanie orgazmu, čo umožní partnerom, milencom alebo jedincovi užívať si vzrušenie aj niekoľko hodín bez prerušenia. Takýto druh sexu si však vyžaduje od obidvoch partnerov obrovskú sebakontrolu, disciplínu, a čo je snáď najdôležitejšie na celom procese, musia sa obaja naučiť správne dýchať. Pohlavný styk sa teda pred vyvrcholením partnerov preruší, no po kratšej prestávke znova pokračuje. Takto prebieha tantrický sex až dovtedy, kým to skúsení partneri chcú. Z toho teda vyplýva, že je potrebný aj určitý cvik a prax. Určite by malo byť pripomenuté a milenci by ani pri tantrickom sexe nemali zabúdať na dostatočnú ochranu pred nechceným počatím alebo pohlavnými chorobami.

Striedanie polôh

Tak, ako pri „obyčajnom“ sexe, tak aj pri tantrickom môže byť istým obohatením striedanie polôh. Väčšinu z týchto polôh opisuje kniha Kamasútra, ktorá je súčasťou tantrickej filozofie a sex berie ako určité umenie. Zaujímavou polohou pre tantrický sex môže byť taká, pri ktorej muž sedí na zemi v tureckom sede, žena mužovi sedí v lone a svoje nohy má položené cez chlapove stehná, no tie jej sú na rozdiel od mužských vystreté.

Menej často skúšané polohy, no zato nápadité a nevšedné sú „stoličkové,“ a teda stolička je základom pre tantrický sex. Dôležité však je mať za chrbtom pohodlný, mäkký vankúš, ktorý zaručí komfortné opretie. Muž sedí na stoličke, no je mierne zosunutý (akoby sa šúchal po nej dole), chrbát má opretý. Žena má svoje nohy vyložené na mužových ramenách, sedí na ňom a rukami je vzadu opretá o jeho stehná či kolená. Táto poloha si však vyžaduje pomernú fyzickú zdatnosť oboch partnerov, nakoľko muž musí udržať celú ženinu váhu a ona je počas celej jednej fázy tantrického sexi opretá rukami.

Ďalšia poloha, pri ktorej je nevyhnutná účasť stoličky, je v niečom podobná tej predošlej. Muž znova sedí tak, ako bolo spomínané, no žena svojím spôsobom čupí. Svoje chodidlá má umiestnené na okrajoch stoličky, o ktoré sa odráža a sedí tvárou k mužovi. Táto poloha má však aj svoj druhý variant, a to je žena otočená chrbtom.

Zlepšite svoj sexuálny život s tantrou – ako sa robí tantra

Pre tantrický sex sa však využíva často okrem stoličiek a zemi aj posteľ. Zaužívaná, najjednoduchšia misionárska poloha je skôr výnimkou, ako pravidlom a pri tantrickom sexe je skôr zvykom poloha, kedy žena leží na chrbte, muž kľačí a jej nohy má položené na svojich ramenách. Žena však musí svoju panvu podľa potreby primerane nadvihnúť a muž ju zospodu drží. Pri tejto polohe je potrebná posteľ s dostatočne tvrdým matracom, aby muž udržal na kolenách stabilitu a balans.

Okrem známych polôh na posteli, stoličke či zemi, je nepochybne lákavé vyskúšať aj polohy, ktoré sú lepšie zrealizovateľné v plne napustenej horúcej vani. Pri jednej z nich muž sedí s vystretými nohami, opretý o koniec vane a žena nad mužom akoby rozkročmo čupí. Ďalšou z „vodných“ polôh je v podstate zrkadlový obraz muža a ženy. Muž sedí s vertikálne pokrčenými kolenami a žena má svoje nohy umiestnené pod mužovými a ten jej ich drží v miernom zdvihu.

Foto: pixabay.com, Video: youtube.com