Jeden vzťah sa začína, druhý končí. V živote si však okrem vzťahov prejdeme množstvom stretnutí, ktoré môžeme považovať za rande. Práve tam sa zväčša rozhodne, či s človekom budete pokračovať vo vzťahu, alebo sa obaja poberiete inde. Prvé rande s novým mužom môže byť stresujúce. Neviete, čo máte očakávať a nervozita stúpa, a to ešte nie ste ani na mieste. Ako prvé rande nepokaziť a urobiť na muža skvelý prvý dojem?

Telefón stranou

Úplne prvou základnou vecou, ktorú by ste mali spraviť, je vypnúť si zvonenia na telefóne a dať ho stranou. Ani vám by nebolo príjemné, keby muž na rande neustále odpovedal na správy, vybavoval si e-maily alebo len tak prezeral sociálne siete. Ak už idete na rande, tak si vyhraďte ten čas na muža s vami, nič vám predsa neujde a ukážte mu, že má celú vašu pozornosť. Veď presne to je to, čo by ste vy chceli od neho, no nie?

Zabudnite na prácu

Máme zvyk hovoriť o práci. S každým, všade a veľa. Zastavte to a zamerajte sa radšej na spoznávanie človeka na rande s vami. Ak príde na rad téma práca, tak v stručnosti odpovedzte, ale nezamotajte sa do detailného vysvetľovania pracovných povinností, sťažovanie sa na svojho šéfa či dokonca do opisovania vzťahov na pracovisku. Myšlienky na prácu vám môžu priniesť negatívne pocity, čo na rande naozaj nepotrebujete.

Počúvajte

Je rozdiel medzi počúvaním a počúvaním. Je iné, ak niekto len sedí a absorbuje všetko, čo sa okolo neho deje a je iné, ak niekto načúva, vníma, pýta sa doplňujúce otázky a snaží sa naväzovať na rozhovor. Snažte sa veci o mužovi aj zapamätať, aby ste sa nepýtali viackrát to isté a aby mal aj on pocit, že ho naozaj zaujímave a nejdú vám informácie jedným uchom dnu a druhým von. Tak si zabezpečíte to, že ani on vo vás nestratí záujem a bude vás chcieť stretnúť znova.

Foto: pixabay.com