Drevo je bezkonkurenčne najobľúbenejším prírodným materiálom, ktorý sa aktívne využíval v starovekom, stredovekom, ale i v súčasnom stavebníctve. Drevené stavby majú svoje čaro.

Kvalitný izolant

Drevené dosky sú jednoznačne jedným z najlepších izolantov, kvôli čomu sa používajú pri zatepľovaní ale aj stavbe nových rodinných domov.  Drevo skvele drží teplo a oslobodí vás tak od vysokých účtov za kúrenie. V kombinácii so zateplením získate stavbu bez zbytočných tepelných mostov.

Stabilné stavby

Že drevený dom vám odfúkne? A kde ste naposledy videli na Slovensku tornádo alebo hurikán? Aj obyčajná drevená záhradná chatka vydrží silný vietor, o dome z dreva nemusíme absolútne pochybovať. Navyše, ak máte na murovanom dome len nejaké drevené prvky, o jeho životnosť sa báť nemusíte.

Príjemné na dotyk

Túžite po zrube no máte len murovanú chatu? Vyskúšajte použiť zrubový obklad. Drevo je materiál príjemný na dotyk aj na pohľad. Skvele drží teplo a aj počas chladnejších dní sa nemusíte báť oprieť o stenu alebo chodiť na boso po byte. Vďaka drevenej terase alebo obkladu sa budete cítiť komfortne v každom počasí.

Prírodný materiál

Milovníci prírodných materiálov si do domov dávajú hlinené omietky, zatepľujú slamenými balíkmi a celé domy prispôsobujú na to, aby v nich bolo čo najmenej umelej hmoty, skla a kovu. Drevo je preto úžasným a estetickým riešením pre každú stavbu, ktorá má potenciál vyťažiť z neho čo najviac.

Dlhá životnosť

Pri použití kvalitných farieb na drevo s ochrannou funkciou a lakom vám drevo poslúži… teda, nielen vám, ale aj vašim pravnúčatám. Aj na Slovensku nájdete stovky rodinných domov z dreva, ktoré majú 200-300 rokov a stále stoja. Staré staviteľské umenie sa nezaprie a aj moderné staviteľské trendy si to začínajú uvedomovať.