O spoznávaní miest známych z filmov túži takmer každý. Jedným z takých slávnych cestovateľských cieľov je Hollywood, ktorý si vás získa všetkým, čo ponúka. Tu si užijete nielen dovolenku spoznávania, ale aj tú typickú plážovú. Stačí len nasledovať naše hollywoodske rady a uvidíte to najlepšie z najlepšieho.

Neočakávajte veľa

Mnoho ľudí cestuje do Los Angeles a očakáva príliš veľa, no keď uvidí chodník slávy, ktorý je úplne bežným chodníkom, možno ostane trochu nepríjemne zaskočený. Avšak, Hollywood vám má čo ponúknuť. Jedným z najlepších tipov, ako si užiť Los Angeles, je nenáročný výstup na Wisdom Tree (z angličtiny strom múdrosti). Táto túra netrvá dlhšie ako tridsať minút a dovedie vás k zaujímavému rozvetvenému stromu, kúsok od neho je obrovská americká vlajka. Z tohto bodu máte celé mesto ako na dlani.

Keď sa dostatočne vynadívate, ďalšia cesta od Wisdom Tree vás dovedie až k znaku Hollywood. Nezabudnite si ho vychutnať aj v noci, napríklad z Griffith observatória alebo z niektorej z vyhliadok v Hollywood hills.

Z každého rožku

V Los Angeles nevynechajte skvelé zábavné parky. Universal Studios a Warner Bros. Práve trikmi a miestami, ktoré uvidíte v týchto štúdiách, si vás Hollywood tak veľmi získal. Uvidíte tu skvelé vytváranie ilúzií a zabavíte sa na dráhach pre všetky vekové kategórie.

Na Los Angeles je skvelé to, že je tu nádherná Venice Beach, kde vznikol bodybuilding. Uvidíte tu aj veľký skate park s talentovanými ľuďmi, ktorí predvádzajú úžasné triky. Táto pláž je plná umelcov a skvelých barov či kaviarní.

Poslednou zastávkou počas vašej nabitej poznávacej a oddychovej hollywoodskej dovolenky musí byť aj Beverly Hills. Tu bývajú tie najväčšie hviezdy. Dajte si jazdu po Rodeo drive, stiahnite strechu, pridajte volume a nehanbite sa prejsť po ulici aj niekoľkokrát. Nebudete prví ani poslední.

Foto: pixabay.com