Určite nikto nebude namietať voči tvrdeniu, že najlepšími ,,výživovými doplnkami“ je samotná zdravá a plnohodnotná strava. Ak sú potraviny, ktoré konzumujeme zdravé a pestré, dodávame nášmu telu všetko potrebné. Avšak nikto nie je dokonalý a určite aj vy občas zhrešíte nejakou tou klobáskou, či čokoládou, ktorá má síce pozitívne účinky na našu psychiku, ale taktiež dokáže urobiť šarapatu s našou váhou, zubami, ale i pleťou.

Výživové doplnky by mali doplniť to, čo nám chýba. Určite dbajte pri výbere týchto produktov a nesiahnite po prvom, ktorý sa vám dostane do rúk. Väčšina týchto výrobkov sú vyrobené na syntetickej báze. Čo to znamená? Tieto vitamíny v lepšom prípade prejdú vašim organizmom bez toho, aby ich telo prijalo. Teda vylúči ich bez vstrebania, pretože ich nedokáže prijať práve pre ich ,,umelosť“. V horších prípadoch sa usádzajú v kostiach alebo zaťažujú vnútorné orgány, čiže robia pravý opak. Nielenže nepomáhajú, naopak, škodia ľudskému organizmu. V prípade, že ste sa rozhodli pre výživový doplnok určite siahnite po takom, ktorý je vyrobený na prírodnej báze z prírodných ingrediencií. Môžete si nechať poradiť od lekárnika alebo si informácie naštudujte na internete.

Milé dámy, teraz vám ponúkneme prehľad vitamínov a minerálov, ktoré nielenže prispievajú k vášmu zdraviu, ale aj vašej kráse. Omega 3 kyseliny hydratujú pleť a zlepšujú jej elasticitu. Taktiež majú pozitívne účinky na vašu fyzickú i psychickú pohodu. Štúdie dokazujú, že práve Omega 3 kyseliny pomáhajú odbúravať tuky a sú prospešné pre srdcovocievny systém. Astaxantín je prírodný antioxidant, ktorý je veľmi účinný v boji proti voľným radikálom. Zlepšuje kvalitu pleti a taktiež výkonnosť svalstva. Chráni pleť pred predčasným starnutím, ku ktorému dochádza vplyvom UV lúčov. Astaxantín je taký silný, že podľa štúdií je 10-krát účinnejší ako beta-karotén a až 100-krát účinnejší ako vitamín E. Navyše, astaxantín nielen „potláča” alebo neutralizuje voľné radikály, ale spolupracuje s inými antioxidantmi, ako je vitamín C a E, a podporuje ich účinky. Z vitamínov a minerálov sú pre ženský organizmus dôležité najmä železo, kalcium a kyselina listová.

Výživových doplnkov sa nemusíte báť v prípade, že budete výberu venovať dostatočnú pozornosť.