Leto je obdobím, keď sa šetrí na vrstvení oblečenia a ak sa to ešte dá, každý odev sa skracuje na minimum. Odhalenú máme väčšinu svojho tela, preto práve v tomto období treba zvýšiť starostlivosť, ochranu a hygienu. Žiadna elegantná dáma si nemôže dovoliť ani jedno menšie faux-pas, ktoré by jej ubralo na zvodnosti. Kozmetické prehrešky nezostávajú bez povšimnutia a ak by sa tak aj stalo, zahanbená sama pred sebou je pre modernú ženu tým najväčším morálnym trestom. Ak sme spomínali starostlivosť o telo, mali sme na mysli dôslednú starostlivosť – presne takú, ktorou nie je podcenené ani nenápadné podpazušie.

Podpazušie je pre ženu jedno z najintímnejších častí tela, ktoré aj napriek tomu, že je väčšinu roka zahalené pod oblečením, vyžaduje si našu zvýšenú pozornosť. Je to miesto citlivé na dotyk, na rôzne kozmetické prípravky a ak sa zanedbá hygiena, výsledok nebude v žiadnom prípade priaznivý. Je to teda také malé zrkadielko ženskej intímnej starostlivosti, ktoré v prípade nepriazne súvisí jednak so zdravotnými aj estetickými rizikami.

Podpazušie – intímne tajomstvo pod ramenným kĺbom

Podpazušie je časťou tela, kde sa hromadí množstvo lymfatických uzlín a potných žliaz. Svoje miesto si tu našli aj vlasové folikuly, z ktorých rastú nepríjemné a esteticky neprijateľné chĺpky. Jedným z úhlavných nepriateľov práve v súvislosti s podpazuším je nadmerné potenie. V tomto prípade najčastejšie siahame po rôznych antiperspirantoch či dezodorantoch. Aj pri ich samotnom výbere by sme mali byť ostražitejšie a všímať si tabuľku ich zloženia na zadnej strane obalu. Neodporúčajú sa antiperspiranty s obsahom alumíniových solí, pretože upchávajú póry. Ideálnejšie je zaobstarať si tieto produkty s výťažkami z aloe vera, ľanových semienok či s obsahom hydratačného krému.

Často chybou, ktorú robíme pri používaní dezodorantov, je to, že nerešpektujeme povolené množstvo ani časový odstup medzi dvomi nanášaniami. Z tejto našej nedbanlivosti dochádza k neprospešnému vrstveniu, ktoré zanecháva nevkusné biele fľaky a zbytočne dráždi pokožku.

Krásne podpazušie je výsledkom dostatočnej hygieny a ošetrenia

Ďalším z výkričníkov v starostlivosti o podpazušie je vznik začervenaných miest alebo závažnejších zápalov. Najčastejšie k tomu dochádza počas holenia. Nemusí to byť pravidlom, ale podpazušie a holiace strojčeky sú ako spojené nádoby. A o to komplikovanejšie, ak sa nedodržujú základné pravidlá. Holenie strojčekom je obzvlášť dráždivé, chĺpky predsa nerastú v jednom smere, a preto musíte aj viackrát prejsť žiletkou po tejto citlivej časti tela. Aby ste predišli začervenaniu alebo nepríjemným vyrážkam, po holení použite upokojujúce gély. Oholenú pokožku v podpazuší upokojíte aj čistou vodu alebo krémom bez obsahu alkoholu.

Až po miernom zotavení možno na podpazušie naniesť antiperspirant. Ak by ste tak urobili tesne po oholení, opäť by mohlo dôjsť k podráždeniu pokožky. Zostaňte samy sebou aj počas tohto leta, no aby ste nepútali pozornosť nezdravo vyzerajúcim podpazuším, dbajte oň počas celého roka bez najmenších výhovoriek!

Foto: pixabay.com