Partnerské vzťahy sú niekedy doslova veľkou neznámou a porozumieť im je veda na celý život. Na vzťahoch musíme pracovať a rozvíjať ich. Čo je však pre vzťah dôležité a podstatné, bez čoho dlho nevydrží? Zamyslite sa nad tým svojim, prečo funguje dobre? Alebo prečo nefunguje?

  1. Na vzťah treba dvoch

Samozrejmá vec, nie je tak? No na fungovanie vzťahu naozaj treba dvoch, pretože ak jeden ťahá a druhý brzdí, nikam sa nepohnete. Musíte na vzťahu pracovať obaja, robiť kompromisy a posúvať ho. Stagnovať a robiť prácu za dvoch nechce nikto.

  1. Spoločné záujmy

Hovorí sa, že protiklady sa priťahujú, no ak nemáte s vašim partnerom nič spoločné a každý z vás trávi čas po svojom, ťažko bude vzťah fungovať. Vo vzťahu by ste mali zdieľať skvelé a zábavné momenty navzájom a nie ich všetky tráviť oddelene. Všetkého veľa škodí, ale presný opak môže vzťah zničiť.

  1. Dôvera

Bez dôvery to vo vzťahu jednoducho nejde. Ak bude jeden z vás alebo aj obaja naraz v strese vždy, keď ten druhý pôjde na pracovný večierok či na stretnutie s priateľmi a budete sa obviňovať či prehnane žiarliť, na fungovaní vzťahu vám to nepridá. Musíte si navzájom dôverovať, že ste natoľko k sebe úprimní a rešpektujete sa, že by ste si nič zlé poza chrbát nerobili.

  1. Sex a vášeň

Určite si pamätáte na začiatku vzťahu, keď ste sa jeden na druhého vrhli, len čo ste sa videli. Po čase to trochu opadne, no vášeň by sa nemala vytratiť nikdy. Sex je vo vzťahu dôležitý a môže vyvolať množstvo konfliktov, ak je ho málo alebo ak jeden z vás necíti, že ten druhý po ňom túži. Zapojte predstavivosť, partner to ocení.

  1. Úcta a porozumenie

Vo vzťahu je dôležité, aby ste si jeden druhého vážili, boli na seba hrdí a vedeli sa porozumieť. Človek z času na čas prechádza náročným obdobím a so vzťahom to nemusí mať nič spoločné. Vtedy je partner tou najdôležitejšou oporou. Porozumenie, pomoc a úcta k tomu druhému by mala byť samozrejmosťou, v opačnom prípade ju bude partner hľadať inde.

Foto: pixabay.com

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!