Jarná detoxikáciaV tomto období nás zaplavujú informácie o detoxikácii, jarnej očiste a pôste. Čo to vlastne detoxikácia je a ako si urobiť takú domácu očistu, ktorá povzbudí nielen naše telo ale aj unavenú myseľ?

Detoxikácia je prirodzený a neustály telesný proces, ktorým sa naše telo zbavuje toxínov prostredníctvom nášho zažívacieho ústrojenstva, pokožky, obehového, dýchacieho a lymfatického systému. Naše telo je prirodzene uspôsobené na vylučovanie toxínov, ale niekedy si už nevie rady, pretože ho preťažujeme príjmom priemyselne vyrábanej stravy (polotovarmi), nápojov, cukrov, parazitmi, a znečistením, ktoré prijímame z ovzdušia a vody. Pri takomto útoku na naše telo následne pociťujeme únavu, máme zápchu, sme plný plynov, máme zlý dych, slabú imunitu, hormonálnu nerovnováhu, kožné problémy, slabú cirkuláciu krvi, zmeny nálad, depresiu a tvoria sa nám hlieny.

Ak ste sa rozhodli podporiť svoje telo pri detoxikácii či očiste, prípadne zmierniť niektoré horeuvedené príznaky, určite vám pomôže aromaterapia a prírodné éterické oleje ako vhodný prírodný spôsob očisty. Počas detoxikácie sa odporúča používať éterické oleje ako súčasť masážny olejov, kúpeľových olejov, prípadne sprchových olejov. Pokiaľ ste veľmi zaneprázdnená a nechce sa vám miešať si svoje vlastné zmesi, existujú hotové arómaterapeutické výrobky, ktoré priamo využijete pri detoxikácii.

Takýmto výrobkom je aj sprchový olej Celulinie zn. Saloos Naturcosmetics, ktorý podporí krvný a lymfatický systém a pomôže týmto pri problémoch s celulitídou. Stačí ho len použiť pri sprchovaní a nemusíte sa ani natierať telovým mliekom, nakoľko tento olej vašu pokožku dostatočne hydratuje. V kombinácii s masážnym olejom Celulinie tvoria kompletnú jarnú starostlivosť o pokožku a telo.

Ak si chcete vytvoriť vlastnú individuálnu zmes, prinášame recept ako nakopnúť svoje telo a privítať jar.

Detoxikačná masáž

  • 4 kvapky éterického oleja Grep
  • 4 kvapky éterického oleja Jalovec
  • 4 kvapky éterického oleja Cypriš
  • 6 kvapiek éterického oleja Bobkový listu
  • 2 lyžice (30 mL) slnečnicového oleja
  • Zmiešaje éterické oleje so slnečnicovým olejom

Kúpeľová očista

Voda sama o sebe je veľmi liečivá a očistná a kúpeľ je výborným spôsobom ako využívať éterické oleje. Kombinuje v sebe možnosť inhalácie a absorpcie éterických olejov prostredníctvom pokožky. V prípade, že ste sa rozhodli pre takúto kúpeľovú očistu odporúčame použiť kúpeľové oleje, kúpeľové soli alebo priamo éterické oleje. Všetky tieto produkty používajte až po napustení vane. To znamená, predtým ako vstúpite do vane, aby ste si užila odparovanie éterických olejov a inhalovala príjemné vône.

Detoxikačná kúpeľová soľ

  • 10 kvapiek éterického oleja Grep
  • 10 kvapiek éterického oleja Jalovec
  • 4 kvapky éterického oleja Slamienka
  • 1 šálka (250 mL) soli z mŕtveho mora (príp. morskej soli)

Zmiešajte éterické oleje so soľou a vsypte do plnej vane teplej vody.