summerObdobie, keď slnko skúša horúce grimasy, keď kraťasy obopínajú úchvatné stehná, keď nám po prstoch steká zmrzlina a v noci by sme najradšej spali na balkóne, sa nazýva leto. Je úsmevné, pretože zimných depresií už bolo dosť, je živelné, lebo nikdy ani len netušíme, kedy slnko vystrieda dážď, je očakávané, pretože s letom prichádzajú vytúžené prázdniny a dovolenky. Všetci sa tešíme na ten deň, keď si rozprestrieme deku, natrieme sa opaľovacím krémom a čas sa jednoducho zastaví.

Toľko pozitivizmu, toľko radostí, až je to podozrivé. A to predovšetkým v dnešnom prepracovanom svete, kde je bežné zobúdzať sa nevyspato a večer líhať s hlavou plnou neutíchajúcich starostí. Aj napriek súčasného zúfalstvu je leto zázrakom, ktoré roztápa všetky ľadové city a tlmí boľavé myšlienky. Získalo si nás svojimi horúcimi pohľadmi a večermi, keď sa život mení v párty pod holým nebom. Je spontánne, hravé a na svet sa pozerá z úctyhodného nadhľadu!

Leto, city a pocity!
S letom sa už stáročia spájajú vášnivé, no o to nebezpečnejšie letné lásky. Človek sa po zimnom ošiali potrebuje o niekoho oprieť, rozohriať v sebe city a vyplakať sa zo všetkých daždivých melanchólií. Letné lásky nie sú hriechom, ani nepatria medzi priestupky proti verejnému poriadku, no človek môže nad svojou osobnosťou ľahko stratiť kontrolu.

Tento problém sa netýka len letných lások, ale aj “náhodných“ známostí, s ktorými sme večer vysedávali pri tom istom jazere alebo boli našimi susedmi na víkendovej stanovačke. To, že leto rozpáli aj tie najskrytejšie city, aj tie najzasneženejšie myšlienky, nie je len o výhodách, ale aj o vážnych výzvach a náročných rozhodnutiach. Priateľ nie je ten, komu sa v zápale letného poblúznenia zdôveríme s našimi svetobôľmi, ale ani ten, kto si od nás vypožičia spací vak a vráti nám ho v roztrúsenom stave. Preto si najprv premyslite, či človek, ktorý vám včera na pláži hľadel pod sukňu, je ten, ku komu sa chcete pritúliť aj na jeseň.

Foto: SPX1MSD – pixmac.sk

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!