AromaterapiaViete si predstaviť, ako po stresoch a naháňačkách  v práci, prídete unavení domov. Zrazu vojdete do iného sveta. Privíta vás tlmené svetlo, príjemná vôňa, ktorá na vás pôsobí upokojujúco. Aj tak môže vyzerať aromaterapia. Je to však len jedna z možností, ako ju môžeme aplikovať.

Aromaterapia je metóda prírodnej medicíny, ktorá využíva éterické oleje na liečbu rôznych ochorení. Éterické oleje, nazývané tiež esenciálne oleje, sú výťažkami z čerstvých rastlín. Získavajú sa lisovaním, destiláciou, vodnou parou alebo extrakciou. Kvalitné 100 % esenciálne oleje sú najvhodnejšie na terapeutické účely. Úplne stačí použiť zopár kvapiek, keďže sú vysoko koncentrované. Aplikovať éterický olej môžeme viacerými spôsobmi. Či už si doprajeme kúpeľ, masáž, príjemné pôsobenie aromalampy, inhaláciu, alebo vo forme obkladu. Zvyčajne sa používajú v kombinácii s iným základným olejom, alebo môžete esenciálny olej nakvapkať do telového mlieka. Nie sú rozpustné vo vode.

Takmer všetky éterické oleje pôsobia antisepticky a antibakteriálne. Používajú sa aj na čistenie a dezinfekciu vzduchu v miestnosti. Dá sa s nimi navodiť tá správna atmosféra a krásňe prevoňať váš domov. Dobre slúžia ako repelenty.  Samozrejme každý éterický olej sa vyznačuje ešte svojimi špeciálnymi vlastnosťami. Zopár si predstavíme:

Bergamot – upokojuje a navodzuje optimistickú náladu. Pôsobí protiplesňovo a lieči kožné ochorenia. Podporuje hojenie rán, zápalov hrdla a ústnej dutiny, infekcie močových ciest.

Levanduľa – sa výborne osvedčila pri nespavosti, depresiách a migrénach. Výrazne znižuje krvný tlak. Pomôže aj pri chrípke a prechladnutí. Podporuje obranyschopnosť organizmu. Tento éterický olej môžete využiť v lete pri opaľovaní. Levanduľová masáž uvoľní stuhnuté svalstvo. Dobre pôsobí ako odpudzovač molí.

Pačuli – upokojí, dobre naladí. Pomáha pri ekzémoch a regeneruje popraskanú pokožku. Lieči poranenia kože. Je nápomocný pri  impotencii a frigidite.

Esenciálne oleje môžte kúpiť tu.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!