dietSnom každej modernej dámy je šatník plný luxusného oblečenia, pleť bez vrások a postava ako lusk. Život bez celulitídy, oválnych pneumatík vôkol pása a silných stehien s nadbytočnými tukovými zásobami považuje väčšina žien za ideál, o ktorom len po nociach sníva. Avšak v dnešnej dobe nie je nič nemožné. Presvedčili nás o tom muži, čo sa obliekajú do dámskych šiat, mačky, ktoré rozprávajú a tehotné dámy, čo aj vo vyššom štádiu tehotenstva navštevujú fitness centrá. Preto nemožno tvrdiť, že spaľovanie nadbytočných kalórií počas spánku je len ďalšou lifestylovou polopravdou. Každá efektívna diéta si okrem iného vyžaduje aj pozitívne naladenú myseľ, pravidelnú detoxikáciu organizmu, pitný režim a kvalitný spánok.

Ak vás len tak hocičo nepresvedčí o tom, že spánok je liekom pre telo i dušu, tak vás, milé dámy, vyprovokujeme trochu inak. Začnite si všímať okolie a predovšetkým sledujte, ktorým stupňom obezity trpia ženy-workoholičky. Presne tie, čo pracujú aj v noci, tie, čo ráno neraňajkujú a v popoludňajších hodinách obhrýzajú stánky s rýchlym občerstvením. A určite nám dáte za pravdu, že tieto úzkoprsé, mrzuté a zaneprázdnené dámy majú o nejaké to kilečko na viac. Pýtate sa, že prečo je to tak? Odpoveďou na tento diétny hlavolam sú nevedomosti o správnom spánkovom harmonograme a jeho vplyve na ľudskú hmotnosť a ďalšou španielskou dedinou pre tieto plnoplnoštíhle dámy je efektívny stravovací harmonogram.

Načo je nám osemhodinový spánok?
Radíme vám, aby ste si svoje sladké neresti, teda jedlá v ktorých prevládajú sacharidy, dopriali len v dopoludňajších hodinách, bez stravy bohatej na bielkoviny sa ku krásnym krivkám rozhodne nedopracujete, medzi tromi hlavnými jedlami popíjajte len nesladené čaje, neochutené minerálky, bylinné odvary alebo čistú vodu z vodovodu. Svoju večeru by ste mali skonzumovať najneskôr do osemnástej hodiny, ak vás výnimočne prepadne hlad vo večerných hodinách, svoje telo netrýznite. Doprajte mu ľahké chutné jedlo, inak sa bude trápiť a v noci opäť nezaspíte. Pohárom čerstvého mlieka, sušeným ovocím, nastrúhanou zeleninou alebo chutnými orieškami si určite obezitu do ďalšieho rána neprivoláte.

Ako sme už naznačili, aj kvalita a dĺžka spánku do istej miery ovplyvňuje pohyby ručičky na osobnej váhe. Jednoducho povedané, ak svojmu telu nedoprajete osemhodinový spánok, v organizme sa začne vo zvýšenej miere vylučovať hormón ghrelín. Ten podporuje naše chuťové bunky a v nasledujúce dni skonzumujeme na jedno posedenie aj celú chladničku. Preto je rozumnejšie, aby ste už od zajtra začali spať pre zdravie i štíhlu líniu a nie pre ružové líčka. Tie sú už aj tak out!

Foto: pixmac.sk, jdxyw – flickr

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!