Vraví sa, že láska a práca by sa nemali miešať dokopy. Ak však dokážete nebrať si pracovné problémy domov, neriešiť prácu pri romantickej večeri a prísne oddeľovať pracovný čas od voľného času so svojou láskou, máte reálnu šancu na udržanie vzťahu. Nástrahami, ktoré číhajú na vzťah na pracovisku, sú najčastejšie konflikty v práci prenášané do súkromia, nezhody v názoroch a spôsobe riešenia vzniknutých situácií a v neposlednom rade aj „ponorková choroba“.

Vzťah so šéfom

Ak udržujete vzťah so šéfom, zrejme ste pre kolegov podceňovaná súperka, ktorá všetko získa bez námahy. Nemyslite na závistlivé a hlúpe reči, vy viete, že vaše povýšenie ste si zaslúžili, nemusíte predsa nikoho presviedčať, že ste vo svojej práci dobrá. Pracovné úspechy hovoria za všetko, nenechajte si pokaziť náladu hlupákmi.

Ak ste sa dostali do situácie, že ste udržovali vzťah so šéfom tajne, možno išlo len o dobrodružstvo, možno ste čakali, že sa kvôli vám rozvedie so svojou, podľa jeho slov príšernou, manželkou, ktorá v skutočnosti, bola milujúcou a starostlivou žienkou. Už viete, že vzťah so šéfom sa len málokedy vydarí. Ale, ak šéf dokáže byť dominantný len v práci a v súkromí je z neho milujúci partner, pravdepodonbne váš vzťah má šancu na úspešné pokračovanie.

Vzťah s kolegom

Niektoré firmy zakazujú vzťahy na pracovisku medzi kolegami. Dokonca, už pri podpisovaní pracovnej zmluvy, vás môže zaskočiť klauzula o nedovolenom vzťahu s kolegom. Sankciou môže byť zníženie platu či dokonca strata zamestnania. Ak musíte vzťah s kolegom skrývať, môžete si byť istá, že sa určite nájde aspoň jeden ochotný kolega, ktorý šéfovi prezradí, s kým sa stretávate po pracovnom čase. Akokoľvek si budete dávať pozor, aby vás nikto nevidel, nebudete chodiť medzi ľudí, pravda iste vyjde najavo.

Opačnou situáciou je, keď svoju lásku ku kolegu, nemusíte skrývať. Aj tu však platí, že v práci by ste mali riešiť pracovné záležitosti a v súkromí sa venovať kolegovi ako svojmu partnerovi.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!