JedáleňAk vo vašej domácnosti vládne prísna ženská ruka, rozhodne si nikto nedovolí jesť v obývačke na gauči alebo na posteli v spálni. Aj v tom najmenšom byte musia platiť isté pravidlá spolunažívania, podľa ktorých má každá činnosť svoje čestné miesto. To znamená, že v kuchyni sa varí, v kúpeľni sa čistia zuby a nedeľňajší obed si všetci spoločne vychutnávate za jedálenským stolom. Snom každej dámy je veľká priestranná kuchyňa, kde hrnce varia takmer samy a taniere patria k elegantným keramickým či porcelánovým sadám.

Mať pre jedáleň vyhradenú samostatnú miestnosť je dnes už skoro nevídaná záležitosť. Pre menej výhodné priestorové podmienky v bytoch začleňujeme jedálenskú časť priamo do kuchýň, no toto “malé zlo“ so sebou prináša niekoľko nevýhod. Zdatným gazdinkám sa týmto úsporným riešením značne obmedzuje priestor vyhradený na prípravu pokrmov a ak vám do toho poskakuje niekoľko hladných krkov, netreba sa čudovať, prečo je polievka málo slaná a zemiaky nedovarené.

Aby sme túto bytovú situáciu príliš nekomplikovali, prinášame vám zopár riešení, ako vyčarovať jedáleň svojich snov. Ak je pre vás každý voľný kút v domácnosti soľou nad zlato, využite pracovnú kuchynskú dosku so stoličkami na predĺžených nožičkách ako mini jedáleň. V podobnej bytovej situácii viaceré dámy siahajú po moderných vysokých stoloch do polkruhu, čím dosiahnu absolútny jedálenský minimalizmus.

Snehovo biele jedálenské sady možno v týchto stiesnených podmienkach nevyniknú, tak ako za okrúhlym stolom v priestrannej jedálni, kde atmosféru dotvára praskajúce drevo v krbe, no inteligentná gazdiná si z toho žiadne vrásky nerobí. Nie priestrannosť, ale hygiena a kvalita sú tými najdôležitejšími atribútmi každej kuchyne, jedálne, či jedálenského kútika.

Ten prvý atribút si musí osvojiť každý sám, inak sa domácnosťou začnú šíriť nepríjemné virózy, no ak hľadáte spoľahlivého partnera pri zariaďovaní a výbere kvalitných jedálenských súprav, internetový predajca Vetroshop.sk je voľbou č.1! V ponuke domácich potrieb sú výrobky zo skla, keramiky a porcelánu, ktoré sa stali nosným sortimentom uvedenej firmy, zákazníkom sú dodávané v zodpovedajúcej a kontrolovanej kvalite, v krátkom čase a navyše za atraktívne ceny. Preto sa synonymom modernej jedálne stal internetový obchod Vetroshop.sk!

Foto: pixmac.sk, Missy Caulk – flickr