Repelentný náramokKomáre nemá rád azda nikto. Najmä tie, ktoré útočia v noci a priamo v spálni. Krúžia okolo uší spiaceho a na jeho hlave s obľubou pristávajú. A najmä keď je už človek v polospánku. Vtedy je bzučanie komára zvlášť nepríjemné. A vtedy by sme dali čokoľvek za to, aby sme sa ich zbavili a pokojne sa vyspali. Čo robiť, aby nás tieto okrídlené obludy viac neotravovali?

Repelentný náramok – záchrana pred komármi

Ak ste aj Vy každý večer na pokraji zúfalstva, nemusíte sa báť. Existuje jednoduchý spôsob, ako sa zbaviť nepríjemných komárov a chrániť sa pred ich uštipnutím. A tým je prírodný repelentný náramok. Stačí ho natiahnuť na ruku, na členok alebo hoci aj zavesiť na roh postele a komáre sa k Vám ani nepriblížia. Ako je to možné? Repelentný náramok totiž obsahuje zmes éterických olejov: cédrové drevo, citronella, citrónová tráva, šalvia, klinček, geránium, mentol, oregáno, tymián a rozmarín. Táto zmes so silnou kvetinovou vôňou sa z náramku pomaly vyparuje a tým odpudzuje hmyz. Tieto éterické oleje si môžte kúpiť tu.
Repelentný náramok s éterickými olejmi má oproti bežným sprejovým repelentom viaceré výhody:

  • je čisto prírodný
  • obsahuje prírodné éterické oleje
  • je vodeodolný
  • pôsobí až štyri týždne
  • má ochranné puzdro – možno ho teda odložiť a po čase znovu použiť

No azda najväčšou jeho výhodou je to, že nezapácha. Sprejové repelenty si musíte nastriekať priamo na telo a to nie je práve príjemné. Navyše obsahujú množstvo chemických prísad. Práve tomuto sa s repelentným náramkom vyhnete. Jeho použitie je zdravotne bezpečné a môžu ho nosiť aj malé deti. Samozrejme, pozor na kontakt s očami a ústami! Môžte s ním spať, mať ho na prechádzke v prírode alebo sa s ním hoci aj korčuľovať. V prípade zasiahnutia si oči a ústa poriadne vyplachujte prúdom vody aspoň po dobu desiatich minút.

Ak sa o svoj prírodný repelentný náramok budete dobre starať a po použití ho odkladať do ochranného puzdra, môže Vám slúžiť dokonca až dva roky. Navyše sa môže stať príjemným módnym doplnkom. Repelentné náramky si totiž môžete zaobstarať až v štyroch farebných vyhotoveniach. Repelentný náramok značky Massquitoes nájdete v internetovom obchode BIOnatural.sk.