O možnostiach, ako si zabezpečiť atraktívny „design“ nás denne presviedčajú desiatky krásavíc z televíznej obrazovky. Každá predstavuje istú značku, bez ktorej by vaša polička v kúpeľni nemala zmysel a mohli by ste ju pokojne odmontovať. Kozmetické firmy po celom svete stavajú svoj úspech na známych tvárach, ktoré majú výrobku zabezpečiť cool image. Na tom by nebolo nič zlé, keby sa obsah krému mohol tešiť rovnakej pozornosti, aká sa dostáva jeho nablýskanému tégliku. Skutočná kvalita prezentovanej kozmetiky však málokedy korešponduje s obrazom, ktorý vidíme v reklame a sľubovaný výsledok sa nedostaví za 30, 60 a ani 365 dní.

Alternatívne riešenie oproti komerčným produktom prináša čoraz populárnejšia biokozmetika. Viac než pútavej reklame sa venuje kvalite svojich produktov, ktorých obsah tvorí najmenej 95% prírodných zložiek. (To je zároveň podmienkou na to, aby sa krém či iný výrobok mohol za biokozmetický vôbec považovať.)

Hlavným cieľom biokozmetiky je vyrábať produkty, ktoré neobsahujú syntetické chemické látky, charakteristické pre klasickú drogériu. Pokiaľ nie ste majiteľkou bio krému vedzte, že spolu s príjemnou vôňou si na svoju pleť denne nanášate aj vrstvu toxínov a chemických látok, ktoré môžu byť karcinogénne. S biokozmetikou vám nič podobné nehrozí. Jej ponuka zahŕňa všetky súčasti pleťovej, telovej či vlasovej kozmetiky a prináša aj skrášľovacie lahôdky ako sú masážne, kokosové či éterické oleje.

Spomedzi bioproduktov je výborným a všestranným pomocníkom kokosový olej. Krásne vonia, výborne sa rozotiera a na pleť má mimoriadne blahodárne účinky. Obľúbi si ho najmä suchá a poškodená pokožka, ktorej prinesie upokojenie a úľavu.

Kokosový olej sa získava z kokosovníka. Olej vám pomôže tak zvonku, ako aj zvnútra. Jeho unikátne zloženie z neho totiž robí aj skelý tip pri varení. Kokosový olej neobsahuje žiaden cholesterol a tak v ňom môžete bez výčitiek piecť i vyprážať. Vďaka kombinácií nasýtených mastných kyselín bude vaše jedlo omnoho zdravšie a ešte vás aj zasýti na dlhšiu dobu. Práve pre schopnosť oddialiť pocit hladu je kokosový olej veľmi obľúbený pri redukcii hmotnosti. Môžete ho používať pri príprave jedál, alebo ho užívať i samostatne, ako výživový doplnok. Okrem toho olej dokáže naštartovať váš spomalený metabolizmus a pomocť tak telu páliť tuky rýchlejšie.

Konzumácia kokosového oleja vás ochráni nielen pred nadbytočnými kilogramami, ale aj pred vírusmi či baktériami. Obsahuje totiž kyselinu laurovú, ktorá je známa svojim antivirálnym účinkom, ako aj kyselinu kaprylovú, ktorá je nenahraditeľná v boji s kvasinkami.

Kokosové oleje spolu s ostanými kolegami z radu „bio“ predstavujú vážneho konkurenta aj pre najluxusnejšie výtvory skrášľovacieho priemyslu. Na svojej strane majú nielen tradíciu a kopec spokojných žien, ale aj ochranárov, keďže nie sú testovaní na zvieratách.

Zverte sa vďaka biokozmetike do rúk prírody, ktorá je odpradávna najlepším expertom na krásu.

Kompletnú ponuku nájdete na www.bionatural.sk. Všetky produkty majú medzinárodne uznávané certifikáty, ktoré sú zárukou toho, že zakúpený tovar je skutočne bio. Okrem toho vás potešia aj cenou a nízkym poštovným.