Každý to pozná, prichádzajú Vianoce a sviatky a každý si chce užiť pokoj a oddych. Tomu však predchádza dlhá a niekedy aj náročná príprava. Treba vyzdobiť a prichystať celý dom alebo byť, aby bolo všetko podľa našich predstáv. Tí, čo bývajú v dome, to majú o trochu ťažšie a náročnejšie, pretože musia pripraviť a vyzdobiť väčší priestor vnútri a hlavne aj vonku. Vyzdobiť fasádu domu, prípadne záhradu a dvor dá niekedy človeku veľmi zabrať. Avšak máte mnoho možností a môžete si vyberať. Bývanie v Bratislave v byte alebo bývanie na Kolibe je menej namáhavé na výzdobu, no niekedy o to viac problém nájsť správne riešenie pre výzdobu.

V bytoch je vždy problém s priestorom a naozaj si musíte dvakrát premyslieť, než si vyberiete akúkoľvek tému pre vianočnú výzdobu. Musíte vybrať určitý druh dekorácie, ktorú je možné upraviť a skombinovať s ostatnou výzdobou v malom priestore. Keďže nemáte vonkajšiu výzdobu, väčšina dekorácií bude vnútorná, prípadne dekorácia určená do okien. Existujú však ďalšie veci, ktoré sa nenachádzajú v každom byte a s ktorými treba počítať pri výzdobe. Jednou z nich je aj krb. Ten dodáva priestoru nový rozmer a nové možnosti na jeho chápanie, preto ho zakomponujte do svojej výzdoby a možno aj použite, ako odrazový mostík pri výbere témy na vianočnú výzdobu.

Počas tohto obdobia sa väčšinou míňa veľa peňazí na výzdobu a rôzne doplnky do bytu. Vyberajte výzdobu premyslene a podľa toho, čo naozaj chcete a potrebujete. Možno je vhodné si vytvoriť aj akýsi plán výzdoby alebo minimálne témy, akou sa chcete riadiť. Umožní vám to nielen vytvoriť výzdobu podľa priestoru v byte, ale tiež vám umožní ušetriť nejaké peniaze, keď sa vyhnete náhodnému alebo emotívnemu príležitostnému nakupovaniu.

Takýmto spôsobom si môžete nakúpiť a pripraviť výzdobu, ktorú môžete použiť aj na ďalší rok. Prípadne, ak si vytvoríte dobrý základ výzdoby, stačí niekoľko malých zmien a tému môžete zmeniť a mať tak nový štýl výzdoby. Existuje mnoho tutoriálov alebo návodov na to, ako si vyzdobiť byt, avšak v konečnom dôsledku je len na vás, aký štýl si zvolíte. V dnešnej dobe to nie je nič zložité, nakoľko stačí navštíviť správny obchod, v ktorom dokážete nájsť výzdobu do celého bytu a zariadiť si ho podľa vašich predstáv a skrášliť si tak svoj starší byt alebo nové byty Belaria Koliba.

Foto: pixabay.com