Zariaďovanie interiéru sa na prvý pohľad môže zdať ako jednoduchý proces, najmä ak ste si prešli hľadaním, vyberaním a kupovaním nehnuteľnosti. Ak však prídete na to, že vyberanie nábytku môže byť dosť náročné, pretože zistíte, že nie všetko sedí do vašich rozmerov, musíte efektívne rozmiestniť jednotlivé kusy nábytku, no zároveň mať dostatok úložného priestoru. Máme pre vás pár rád, ako sa pri výbere nábytku nezblázniť.

Jednotný štýl

Pri zariaďovaní jednotlivých izieb sa snažte držať každú v jednom štýle a nekombinujte rôzne farby či materiály v jednom priestore. Jednak to nebude vyzerať esteticky pekne a na druhej strane môžete mať problém tieto odlišné kusy k sebe napasovať. Tiež si pri výbere všímajte drevo, z ktorého je nábytok vyrobený a to aj jeho odtieň. Rovnaký druh stromu môže mať odlišné odtiene, ktoré by k sebe nepasovali a bili do očí. Ak je drevo spojené s inou farebnou aplikáciou, držte sa jednej farby, nekombinujte ich viacero.

Inšpirujte sa na odborných weboch

Jednoduchý spôsob, ako si zariadite svoje bývanie, je pozrieť si ponuku na špecializovaných serveroch, kde sa venujú vyberaniu toho najkvalitnejšieho. Jedna z takýchto stránok je aj www.lentonajlepsie.sk. Načerpajte inšpiráciu tam. Okrem nábytku sú tu aj najlepšie produkty z ďalších oblastí. Nápady na krásne kombinácie nábytkov sa vám dostanú pod kožu. Aby ste nemali problém s výberom samostatných kusov, ktoré budete k sebe ladiť, pozrite sa na najkrajšie nábytkové zostavy, ktorými vyplníte celý priestor danej izby. Výhoda zostáv je jednoznačná. Všetky kusy nábytku sú vyrobené v jednom štýle.

Pri výbere nábytku či celých zostáv sa presvedčte, že sa vám zmestia do priestoru izby. Niekedy si môžete zostavy navoliť sami a vybrať si, čo bude daná stena obsahovať. Tým si prispôsobíte stenu vašej izbe. Nezabúdajte na dostatok úložného priestoru a niekedy je lepšie voliť zostavy, ktoré siahajú aj do výšky, tým pádom do nich zmestíte viac, nie len pozerať na počet kusov, ktoré obsahujú.

Foto: pixabay.com