Leto volá po farbách a my vás vyzývame ozvláštniť svoj každodenný stereotyp pri úprave vlasov. Neznamená to však, že musíte vyhodiť stovky eur alebo nakúpiť 30 odtieňov tej istej farby na vlasy, stačí, ak sa zoznámite s najnovšími vychytávkami v oblasti dámskych účesov.

Možno to nie je ani tak dávno, čo ste si zapletali vrkoče a zväzovali ich mašľami, tie neskôr narodené už, samozrejme, používali rôzne gumičky a spony. Všímali sme si, ako má tá alebo hentá kamoška upravený vrkoč, zakaždým sme chceli byť so svojím účesom o krok vpred. Časy sa síce zmenili, no vlasy rastú aj naďalej. Vyžadovaná je každodenná starostlivosť o vlasy a ak ich chceme mať tip-top, nebádať ani rozdiel v čase strávenom pri úprave či už krátkych alebo dlhých vlasov. Ani krátkovlásky nemajú túto situáciu ničím zľahčenú. Skôr by sme mohli povedať, že ak niektoré z ich pramienkov vlasov začnú protestovať, nežiaduci efekt je viac viditeľný.

Či už je pravda v tom alebo v inom účese, ani vo svete módnych vlasových trendov sa nezíva prázdnotou. Moderné dámy sa rozhodne neboja upustiť z tradičnej slovenskej konzervatívnosti, nerobí im teda žiaden problém vypomôcť si s umelým príčeskom, parochňou či zapletenými copíkmi. Niektoré z nich sa už oboznámili aj so štýlovou syntetickou hitovkou, akou kanekalon rozhodne je.

Čo je to kanekalon a na čo sa používa?

Tento druh umelého syntetického vlákna je veľmi obľúbený pri zapletaní rasta copíkov alebo “neukončených“ vrkôčikov. Vďaka kvalitnému materiálu je síce podobný pravým vlasom, no aj tak patrí do kategórie “umelej“ krásy, alebo ženskejšie povedané, jeho účel spočíva v podčiarknutí skutočnej kvality prirodzených vlasov. Je to moderný doplnok, ktorý dámsky účes  pomocou pestrých farebných variant rozžiari a možno viacerým aj unikne detail, že ide o nepravé vlasy.

Kanekalon je obľúbený nielen preto, že ho možno používať aj pri extravagantných dredy či afro copíkoch, ale jeho bohatá farebná škála a možnosť vysokej tepelnej úpravy ho povyšujú na vyhľadávanú súčasť moderných kaderníckych salónov. Ďalšou z výhod, ktorú kanekalon prináša, je možnosť odrastené copíky prepliesť, a tak im predĺžiť životnosť.

Kanekalon nemožno farbiť, preto si radšej vopred premyslite, o aký farebný odtieň budete mať záujem. Pre svoju tepelnú odolnosť vám však umožňuje úpravu vlasov pomocou kulmy či žehličky. Ak sa pre to rozhodnete, vyberajte si predovšetkým zo 100% kanekalonu. Ten vďaka svojej kvalite umožňuje stálosť účesu a jednoduchšie zapletanie copíkov. Je vhodný, samozrejme, aj na rôzne iné extravagantné účesy, no výsledný efekt je priamo úmerný aj s kvalitou vašich prirodzených vlasov. Preto treba v prvom rade dbať o udržiavanie vlastných a až tak hľadať pomoc v umelých vlasových doplnkoch.

Foto: pixabay.com